“Дитячі поліклініки в Черкасах закривати не будуть”, — Олег Стадник
- 25-02-2015, 13:26
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1427
В цьому кореспондента сайту Економіка Сьогодення запевнив директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Олег Стадник. З його слів, зосередження вузькопрофільної педіатричної служби м. Черкаси на базі поліклініки №3 Черкаської міської дитячої лікарні – це не що інше, як реорганізація, проведена для якісного медичного обслуговування маленьких пацієнтів обласного центру.
– Ще не так давно стурбовані батьки телефонували зі скаргами про неможливість потрапити з дитиною до вузькопрофільних фахівців. Особливо потерпали ті, кому необхідно було оформити дітей до школи або у садочок, пройти з малечею комплексні медичні обстеження. Зазвичай таке обстеження могло розтягнутися на місяць і більше, оскільки записатися до вузькопрофільного фахівця було вкрай складно.
На жаль, у черкаських дитячих поліклініках їх катастрофічно не вистачає. При 28 посадах вузькопрофільних фахівців педіатричного профілю у поліклініках реально працювали лише 18 осіб. А тих, хто працював на постійній основі ще менше. Значна частина цих функцій була покладена на зовнішніх сумісників, які приходять на прийом у поліклініку на 1,5 – 2 години в день з іншого закладу. Дуже часто цей графік ламався – фахівець змушений був залишатися із хворою дитиною у стаціонарі, або лікар перебував на курсах, у відпустці тощо.
Сьогодні у Черкасах серйозний кадровий провал в педіатрії. Забезпеченість кадрами на рівні 65%.
Проаналізувавши ситуацію, ми дійшли висновку, що найменше проблем із записом до вузькопрофільних спеціалістів у поліклініці №3, яка розташована поруч з дитячою лікарнею. Лікарям, які суміщали ці посади, не потрібно було затрачати час для поїздки у медичний заклад, який знаходиться в іншому кінці міста. За цей час вони можуть прийняти більше маленьких пацієнтів.
Крім того, ми підрахували, що зосередивши вузькопрофільних фахівців в одному місці, можна забезпечити прийом дітей на повний робочий день. Скажімо, два дитячих хірурга ведуть прийом з 8 ранку до 14 години (тоді найбільший наплив батьків з дітьми), а третій хірург – з 14 до 18 год. Тож батьки можуть потрапити до спеціаліста протягом всього робочого дня. Більше того, це дало змогу забезпечити прийом вузькопрофільними фахівцями ще й в суботу з 8 до 12 години.
Ще один плюс – знаходження поліклініки, де зосереджено вузькопрофільних фахівців, поряд зі стаціонаром дитячої міської лікарні. Тож дитину, стан якої викликав занепокоєння, можна негайно покласти на обстеження або на лікування, оформивши у стаціонар через приймальне відділення. Тим більше, що при дитячій міській лікарні створено 80 ліжок денного перебування різного профілю, де дитину можна залишити на лікування лише в денний час, а на ніч забирати її додому.
Ось такі зміни. Все інше залишилося у тих же параметрах і нормативах, стандартах і протоколах надання медичної допомоги, але зосереджено в одному місці. В даній ситуації це ефективно. Безумовно, система нова і ще важко робити якісь висновки. Можливо доведеться дещо удосконалювати, змінювати.
Поліклініки не будуть закриватися, а вивільнені в них приміщення не будуть пустувати. Ми використаємо їх для зосередження в цих мікрорайонах амбулаторій сімейної медицини.