Влада Умані почала перемовини із перевізниками після їх страйку
- 27-02-2015, 14:30
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1166
У зв’язку із ситуацією, що склалася 25 лютого у місті Умані та районі через збої у міських та приміських перевезеннях, виконуючий обов'язки міського голови Олександр Цебрій зібрав екстрену нараду, на яку запросив перевізників. Юридичні і фізичні особи, які займаються пасажирськими перевезеннями в місті, й далі наполягають на підвищенні вартості проїзду в маршрутках. В разі невиконання вимог мають намір зупинити рух транспорту. Натомість секретар міської ради просить цього не робити. Обіцяє перевізникам допомогти вирішити дане питання, повыдомили "Новинам Черкас" в Уманській міськраді.
- За січень-грудень 2014 року в місті Умань було перевезено 9,5 млн. пасажирів, що на 1,5% більше за аналогічний період 2013 року. Ситуація з перевезеннями в нашому місті була відносно стабільною та керованою. Нарікань на роботу пасажирського транспорту не було. І я б дуже хотів, щоб так відбувалась і надалі, - прокоментував Олександр Володимирович .
Під час зібрання кожен з перевізників мав змогу висловити свою думку та ще раз звернутися до міської влади щодо сприяння у підвищенні тарифів. Їхні аргументи зводились до одного: стрімке підвищення вартості пального та запчастин, амортизація обладнання, необхідність погашати кредити на взятий транспорт і т.д.
З метою визначення обґрунтованості тарифів на перевезення пасажирів міським транспортом перевізники запропонували комісії перевірити скільки людей за день вони перевозять та який дохід із цього мають. І як результат, 90% зароблених коштів за день перевізники витрачають тільки на паливо та менше 10% залишається на зарплатню, придбання запчастин та інші потреби.
Ріст цін на паливо призводить підприємців до накопичення боргів.
Перевізники міста довго «трималися» після підвищення цін на пальне. В Умані чи не останні в області почали обговорювати питання збільшення ціни на проїзд. Проте, сьогоднішні обставини вимагають рішучих дій, як з боку перевізників, так і з боку влади. Утім, приватні підприємці відзначають, що під пошуком компромісів в нинішній час економічної кризи та стрімкого падіння національної валюти вбачають тільки один вихід, і полягає він у піднятті тарифу. За їх підрахунками, сьогодні квиток має коштувати не менше 5 гривень.
Організація міських пасажирських перевезень на сьогодні повністю покладена на місцеві органи влади. Міське керівництво розуміє всю ситуацію, яка склалася, проте, просить підприємців з розумінням віднестись до потреб наших громадян.
Тому, чи подорожчає проїзд поки невідомо. Відтак, виконуючий обов'язки міського голови негайно приступив до вирішення даного питання. Адже необхідно виходити з ситуації, яка склалася, щоб знизити рівень соціальної напруги у нашому місті.