Влада Умані почала перемовини із перевізниками після їх страйку

У зв’язку із ситуацією, що склалася 25 лютого у місті Умані та районі через збої у міських та приміських перевезеннях, виконуючий обов'язки міського голови Олександр Цебрій зібрав екстрену нараду, на яку запросив перевізників. Юридичні і фізичні особи, які займаються пасажирськими перевезеннями в місті, й далі наполягають на підвищенні вартості проїзду в маршрутках. В разі невиконання вимог мають намір зупинити рух транспорту. Натомість секретар міської ради просить цього не робити. Обіцяє перевізникам допомогти вирішити дане питання, повыдомили "Новинам Черкас" в Уманській міськраді.

- За січень-грудень 2014 року в місті Умань було перевезено 9,5 млн. пасажирів, що на 1,5% більше за аналогічний період 2013 року. Ситуація з перевезеннями в нашому місті була відносно стабільною та керованою. Нарікань на роботу пасажирського транспорту не було. І я б дуже хотів, щоб так відбувалась і надалі, - прокоментував Олександр Володимирович .

Під час зібрання кожен з перевізників мав змогу висловити свою думку та ще раз звернутися до міської влади щодо сприяння у підвищенні тарифів. Їхні аргументи зводились до одного: стрімке підвищення вартості пального та запчастин, амортизація обладнання, необхідність погашати кредити на взятий транспорт і т.д.

- Комісія, що розглядає питання щодо підняття тарифів, запропонувала, як вихід з ситуації, яка склалася, - скоротити транспорт. Ми це зробили. І випустили машини на дешевшому пальному – на газу. До чого це призвело, ми сьогодні всі бачимо. Але ніхто не сказав, де нам взяти на них кошти, і куди діти наші старі автобуси. В мене автобуси «Еталон» індійського виробництва, і вартість запасних частин прив’язана до курсу долара, який вже виріс на 100 %, а то й на 300%. Про ціни на пальне взагалі мовчу. Чи зможу і надалі випускати автобуси на маршрут не знаю. Мені просто немає чим їх заправляти, - говорить перевізник маршруту №7 Олександр Синиця.

З метою визначення обґрунтованості тарифів на перевезення пасажирів міським транспортом перевізники запропонували комісії перевірити скільки людей за день вони перевозять та який дохід із цього мають. І як результат, 90% зароблених коштів за день перевізники витрачають тільки на паливо та менше 10% залишається на зарплатню, придбання запчастин та інші потреби.

Ріст цін на паливо призводить підприємців до накопичення боргів.

- За цей час наше підприємство зуміло набрати 1,5 млн. боргу за пальне, - говорить директор ТОВ «Круїз-Авто» Віктор Бойко. – Законодавством передбачено, що тарифи на проїзд повинні переглядатися при піднятті цін на паливо на 10%. А сьогодні ми маємо 30% росту пального тільки за тиждень. Ми вже просто не «витягуємо». На нашому підприємстві працює 290 осіб. Це все робочі місця. Платимо податки. Завжди йдемо на зустріч владі. Тож просимо зараз владу піти нам на зустріч.

Перевізники міста довго «трималися» після підвищення цін на пальне. В Умані чи не останні в області почали обговорювати питання збільшення ціни на проїзд. Проте, сьогоднішні обставини вимагають рішучих дій, як з боку перевізників, так і з боку влади. Утім, приватні підприємці відзначають, що під пошуком компромісів в нинішній час економічної кризи та стрімкого падіння національної валюти вбачають тільки один вихід, і полягає він у піднятті тарифу. За їх підрахунками, сьогодні квиток має коштувати не менше 5 гривень.

Організація міських пасажирських перевезень на сьогодні повністю покладена на місцеві органи влади. Міське керівництво розуміє всю ситуацію, яка склалася, проте, просить підприємців з розумінням віднестись до потреб наших громадян.

- Я як ніхто інший розумію проблеми перевізників. Сьогодні ця галузь перебуває в режимі виживання. В країні важка економічна, політична ситуація, йде війна. Я розумію, що процедура підняття тарифів затягнута. І чекати поки вона пройде можна довго. Але зупиняти рух транспорту в місті - це не вихід. Обіцяю вирішити це питання. Уманчани ні в якому разі не повинні залишитися без транспортного сполучення в місті, - говорить Олександр Цебрій .

Тому, чи подорожчає проїзд поки невідомо. Відтак, виконуючий обов'язки міського голови негайно приступив до вирішення даного питання. Адже необхідно виходити з ситуації, яка склалася, щоб знизити рівень соціальної напруги у нашому місті.

Теми: Умань
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ