Формування національної свідомості починається з дитинства!
- 3-03-2015, 10:03
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 945
27 лютого голова Христинівської райдержадміністрації Олександр Ковбасюк разом з начальником відділу освіти райдержадміністрації Маргаритою Білецькою відвідали ДНЗ №4 «Зайчатко». Про це «Новини Черкас» дізналися у відділі інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА.
Завідувач навчального закладу Наталія Демченко провела невеличку екскурсію закладом. За словами Наталії Демченко в садочку впроваджуються сучасні традиційні та нетрадиційні методи оздоровлення. Наразі у закладі діє фітобар, де малечі пропонуються так звані «чайні столики», де вони мають змогу не тільки відчути і насолодитися запашними трав’яними чаями, але й дізнатися про корисні властивості трав.
Фітотерапія застосовується у поєднанні із аромотерапією та музикотерапією Народний досвід минулого і дослідження вчених довели, що запахи здатні керувати настроєм і працездатністю. Одночасно з цим дітей навчають правилам етикету та культурі поведінці.
У вихованні підростаючого покоління впроваджують творчу спадщину та педагогічні ідеї Василя Сухомлинського. Під час занять малюки вчаться не тільки читати, писати, рахувати, а й відчувати себе громадянами, шанувати матір і батька, любити свою країну, допомагати тим, хто цього потребує: людям, тваринам, рослинам. Як стверджує Василь Сухомлинський, казка – це свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої думки. Однією з форм виховання є поєднання казки і гри.
Велика увага приділяється співпраці з батьками. Так днями у дитячому закладі підвели підсумки виставки «Ми за мир!» під час якої діти разом з батьками підготували малюнки. Також, в рамках акції «Напиши листа солдату» за участю батьків вихованці закладу виготовляли яскраві листівки для українських захисників.
За словами Наталії Демченко, однією з найулюбленіших форм виховання у дітей є творчі майстер класи. Найчастіше вони проводяться разом з батьками. Олександр Ковбасюк та Маргарита Білецька прийняли участь в майстер-класі з виготовлення аплікацій з бісеру та підручних матеріалі. Разом з малечею та їх батьками створювали патріотичні аплікації. Як зазначила Маргарита Володимирівна, така форма співпраці необхідна для творчого розвитку дитини. Адже, дітям це цікаво, а підтримка батьків спонукає їх до творчості.
По закінченню візиту дітлахи разом з вихователями підготували невеличку концертну програму «Україна: доля, матір, пісня!». Малеча співала українські пісні, зачитала молитву про Україну, виконала патріотичний флешмоб. Отець Олександр, який завітав до вихованців закладу, зазначив, що вони є генофондом, який буде творити майбутнє та побажав їм Божої ласки та миру у нашій країні.
«Патріотизм починається з батьків та дошкільних навчальних закладів. Для виховання справжніх патріотів своєї країни необхідно щоб діти розмовляли рідною мовою, знали історію та традиції свого краю, своєї країни. Зазначу, що у дитячих навчальних закладах нашого району національно-патріотичному вихованню приділяють достатньо увагу. Необхідно продовжувати у тому ж русі. Наразі це вже необхідність. За цими дітьми майбутнє і від їх національної свідомості залежить доля нашої країни», - зазначив Олександр Ковбасюк.