Черкаська обласна лікарня здатна забезпечити лікуванням всіх хворих на ниркову недостатність

Лікування хворих із хронічною нирковою недостатністю методом гемодіалізу на сьогоднішній день є дороговартісним. Україна, на жаль, за міжнародними стандартами не входить в перелік тих країн світу, де медичні послуги надаються на високому рівні. Це пов’язано з рівнем соціально-економічного розвитку держави.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Анатолія Ситника, в Черкаській області, як і ряд інших областей України, кожного року кошти на галузь охорони здоров’я виділяється не в достатніх обсягах. У середньому в галузі охорони здоров’я для надання медичної допомоги на одного жителя виділено від 697 (Волинська область) до 1168 грн. (Херсонська область). У Черкаській області ця сума становить 1131,27 грн.

– Так, в 2015 році в області спрямовано на придбання медикаментів 90,7 млн. грн. В цій сумі на придбання медикаментів для забезпечення лікування хворих на хронічну ниркову недостатність, які проходять лікування в КЗ «Черкаська обласна лікарня ЧОР», виділено 24 млн. грн., на цукровий діабет – 28,4 млн. грн., для лікування інших хвороб в КЗ «Черкаська обласна лікарня ЧОР» – 11 млн. грн., КЗ «Черкаська обласна дитяча лікарня» ЧОР – 2,2 млн. грн., КЗ «Черкаський обласний госпіталь для ІВВ» ЧОР – 3,4 млн. грн., КЗ «Черкаський обласний онкологічний диспансер» ЧОР – 10 млн. грн., Черкаському обласному кардіологічному диспансері – 2,8 млн. грн., – зазначив Анатолій Ситник. – При такому фінансуванні, звичайно, забезпечити населення наданням медичної допомоги, особливо тяжкохворих, на високому рівні важче, однак, керівництво обласної влади працює на покращення роботи в цьому напрямку. І хворі будуть забезпечені наданням потрібних послуг в комунальних закладах охорони здоров’я на теренах нашої області (відповідно до чинного законодавства, надавати безоплатно медичну допомогу не в закладах комунальної власності – не можливо).

Крім того, обласна влада не стоїть осторонь проблем хворих із хронічною нирковою недостатністю, в томи числі, які лікуються в ТОВ «Фрезеніус Медікал Кер Україна». Вже сьогодні під час чергової сесії обласної ради було ухвалено рішення про виділення фінансування на послуги гемодіалізу в цій клініці в розмірі 11,3 млн. грн. З цієї суми: 3 млн. грн. підуть на погашення боргів, а 8 млн. грн. – на фінансування послуги. Решту коштів мають виділити районні та міські ради.

Нагадаємо, що станом на 01.03.2015 в області на обліку перебуває 227 осіб хворих із хронічною нирковою недостатністю (147 із них отримують лікування в Черкаській обласній лікарні та її філіях, 80 – у клініці «Фрезеніус»).

В цьому році, враховуючи значне зростання вартості витратних матеріалів та лікарських засобів, на забезпечення цих хворих методом гемодіалізу потреба у коштах, за попередніми розрахунками, становить близько 66 млн. грн. На сьогодні є кредити затверджені в сумі 32 млн. грн. (це без врахування заборгованості).

Проте варто зазначити, як запевняє директор Департаменту, технічні можливості Черкаської обласної лікарні та її філії мають змогу забезпечити лікуванням всіх хворих на ниркову недостатність. Зокрема, обласна лікарня та її філії забезпечують лікування методом гемодіалізі своїх пацієнтів на 31 діалізному апараті. Так, у відділенні гемодіалізу обласної лікарні функціонує 17 діалізних місць, до яких підключено 17 діалізних апаратів, що дає змогу надати медичну допомогу: - в 3 зміни – 102 особам; - в 4 зміни – 136 особам.

У філії відділення гемодіалізу обласної лікарні на базі Уманської центральної районної лікарні функціонує 9 діалізних місць, але працює 8 діалізних апаратів. При режимі роботи в дві зміни філія може надати допомогу 36 хворим; в три зміни – 54.

На базі Звенигородської ЦРЛ філія відділення гемодіалізу функціонує 6 діалізних місць та працює 6 діалізних апаратів, що зможе в 2 зміни може надати допомогу 24 хворим; в 3 зміни – 36.

– Виходячи з вище зазначеного, обласний заклад здатен забезпечити лікуванням 226 хворих на ниркову недостатність, – наголосив Анатолій Ситник. – Крім того, варто зазначити, що в рамках обласної програми щодо надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю, у 2015 році передбачено відкриття двох відділень гемодіалізу на базі Золотоніської ЦРЛ та в м. Сміла, що дозволить наблизити надання медичної допомоги хворим цих та навколишніх регіонів.

Прес-служба Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ