А колишньою заготконторою ніби смерч пройшов…
- 20-03-2015, 19:28
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1179
Руїни, порожні будівлі без вікон, великі ями, неначе сліди від вибухів… Ні, це не картинка з зони АТО, де тривають військові дії, а фотографія з території колишньої заготівельної контори, що знаходиться на окраїні Шполи.
Ще рік тому тут був більш-менш ошатний двір, стояли цехи з новим дахом, де, за задумом власника, мали б виготовляти дитяче харчування. А протягом останніх кількох місяців на території площею майже 4 гектари триває дерибан — більшість будівель розібрали на будматеріали, на метал пішла велика кількість брухту, а у адміністративному будиночку, що зустрічає при в’їзді, навіть примудрилися вийняти металопластикові вікна.
Розібратися у ситуації, що склалася, 10 березня на територію колишньої заготконтори приїхали голова райдержадміністрації Володимир Потапенко і голова районної ради Іван Скорик. Сюди ж прибули керівник загону місцевої самооборони «Оберіг» Сергій Кепша, правоохоронці.
Біля однієї з уцілілих будівель працював кран, а на причеп від легкового автомобіля два чоловіки вантажили обрізані дерева.
Як з’ясувалося згодом, у 2007 році майновий комплекс придбав приватний підприємець з Одеси. Нібито він планував відбудувати колишню заготконтору, створити на її місці потужне підприємство з виробництва дитячого харчування. На території почалися ремонтні роботи, в приміщеннях колишніх цехів перекрили дах, провели часткову заміну вікон на енергозберігаючі. На цьому благоустрій припинився, а виробництво так і не розпочалося. З часом підприємець заборгував до міського бюджету 150 тисяч гривень за оренду землі. На майновий комплекс було накладено арешт, а заборговані кошти до бюджету новий власник так і не заплатив.
Після приїзду керівників району роботи на території було припинено, а техніку правоохоронці забрали на штрафмайданчик. Місцевий підприємець С. Стеценко повідомив, що техніку для роботи найняв невідомий чоловік, координати якого і паспортні дані, за його словами, він не уточнював.
Наступного дня у голови райдержадміністрації відбулася нарада за участю представників міської ради, правоохоронних органів, податкової інспекції, виконавчої служби та громадських організацій. Володимир Потапенко наголосив, що ситуація з будівлями колишньої заготконтори виявилася неоднозначною. З одного боку, можливість отримати борг з одеського підприємства район отримав – майновий комплекс перейшов у розпорядження місцевої виконавчої служби. З іншого — будівлі ніхто не охороняв, але всі мовчки спостерігали, доки вправні ділки розбирали приміщення за приміщенням. Голова райдержадміністрації озвучив цифру у понад півмільйона гривень. Саме такі кошти хтось спритно поклав собі до кишені за продаж як будівельних матеріалів, так і металолому, якого на території колишньої заготконтори було чимало.
В ході розмови з’ясувалося, що виконавча служба, яку представляла в. о. начальника Алла Задніпряна, функцію охорони заарештованого за борги майна не несе. Алла Анатоліївна пояснила, що в листопаді минулого року державна виконавча служба направила листа до міської ради та податкової інспекції з проханням забезпечити взяття на зберігання майно комплексу. Без цього, пояснила вона, неможливо виготовити акт опису майна. Міська рада відписалася виконавцям поясненням, що не має можливості забезпечити охорону території, а від податківців, за словами А.Задніпряної, прямої відповіді не надійшло.
Міський голова Віктор Заскалета підтвердив, що у міської ради немає можливості охороняти таку територію, єдине, на що спромоглися, представляти інтереси шполянської громади в судах Одеси, де прописаний підприємець-боржник. Саме у одному з одеських представництв Феміди і було винесене рішення про арешт шполянського майна підприємця.
Отже, всі приміщення були під арештом і за логікою повинні були охоронятися, але чому не охоронялися, так до кінця і незрозуміло. Служби звертають одна на одну,проте справі цим не допоможеш. Безвідповідальність і безгосподарність — ось основна причина.
Звучали на нараді й думки щодо забезпечення охорони території колишньої заготконтори місцевим загоном самооборони «Оберіг».
Голова райдержадміністрації Володимир Потапенко назвав ситуацію з майном колишньої заготконтори другою резонансною подією після заводу запасних частин, наголосивши при цьому, що про неправомірне руйнування будівель знають й в області, а питання повернення 150 тисяч гривень до міського бюджету — на контролі у губернатора.
Володимир Потапенко дав присутнім на зустрічі службам тиждень на встановлення винних і відповідальних за таку безгосподарність. За дорученням голови райдержадміністрації правоохоронці рівно за тиждень мають дізнатися, хто ж так спритно позбавив місто від будівель колишньої заготконтори. Виконавча служба і міська рада мають чітко визначити механізм повернення у казну міста заборгованих коштів.
Вже завтра термін доручення голови спливає. Чи нададуть посадові особи чітку відповідь голові? Чи визначать, як повернути до казни втрачені гроші? Бо якщо питання не вирішувати, то згодом скотимося лише до констатації на кшталт «пацієнт швидше мертвий, ніж живий», як це сталося з заводом запасних частин, де днями звільнили усіх працівників.
Катерина Вальчиковська, Шполянські вісті