Черкаські парки очікують масштабні зміни і не тільки колесо огляду
- 25-03-2015, 12:29
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1169
Стосуватимуться вони в першу чергу розвитку культурно-розважальної, спортивної та пізнавальної сфер. Зокрема, у перспективі планується перетворити зелені оази Черкас на місця цікавого, активного та різнопланового відпочинку. Детальніше про майбутні нововведення напередодні відкриття паркового сезону в Черкасах розповів директор КП «Дирекція парків» Микола Бондаренко.
За його словами, нині у віданні очолюваного ним підприємстві перебуває 12 черкаських парків, загальна площа яких складає 160 гектарів. І кожен з них, як запевняє Микола Петрович, незабаром отримає «нове дихання».
Варто зазначити, що у планах нового керівника «Дирекції парків» чимало справді досить цікавих і вартих уваги ідей, які в разі реалізації стануть справжньою окрасою черкаських парків.
На думку Миколи Бондаренка, парковим зонам у Черкасах необхідно знайти власну родзинку та унікальне спрямування, аби заохотити до відвідування якомога більше містян та гостей нашого міста.
Серед пропонованого очільником «Дирекції парків»: повернути до парку 50-річчя Жовтня «колесо огляду», облаштовувати схили та ще кілька оглядових майданчиків. Також у планах – створити експозицію «Європа в мініатюрі», виділити місце для гри у великі шахи (заввишки з ріст людини), а також – зону для пікніків, модернізувати літній кінотеатр та галявину для перегляду кінофільмів під відкритим небом.
– Чимало черкасців просять повернути «колесо огляду» у парк. Нині ведуться переговори з інвесторами. Адже вінницький завод назвав суму, яку бюджет не потягне. Приблизно колесо коштуватиме від 500 тисяч до 10 мільйонів гривень. Вважаю, що поки про конкретну реалізацію цього задуму не йдеться, зважаючи складну ситуацію з бюджетним фінансуванням. Проте ми вивчаємо можливі варіанти і цінові пропозиції від інших виробників, – повідомив Микола Петрович.
Разом з тим акцентував на необхідності наповнити черкаські парки великою кількістю розваг для малечі та їх батьків: всіляких конкурсів та змагань, які сприятимуть розвитку творчої уваги та фізичній активності.
Натомість у парку Перемоги хочуть створити зону відпочинку для людей старшого віку. На водній споруді парку – влаштувати прокат радіокерованих човнів, а також на головній алеї парку облаштувати музей військової техніки під відкритим небом.
Тоді як на набережній Митниці планують встановити фонтан на воді та кількаярусні сидіння, а також здійснювати прокат човнів та водних велосипедів.
Як можливий варіант, Микола Бондаренко пропонує започаткувати серед місцевих рибалок, які регулярно приходять на набережну, аби порибалити, фест на кшталт «Кращий рибалка» тощо.
А от на Долину Троянд чекає додаткове освітлення, накриття над лавками. Тут планують поширити рух бук кросинг (безкоштовний обмін та читання книжок).
– Я вже спілкувався з підприємцями, вони зроблять книжкові полички. Мій знайомий, який займається збором макулатури, говорить, що йому часто потрапляють до рук цікаві видання. Він пообіцяв допомогти з книгами, щоб заповнити полички. Люди зможуть брати книжки і читати. До того ж для зручності плануємо влаштувати пункт прокату килимків та інвентарю для активного відпочинку", – зауважив керівник "Дирекції парків".
Сквер Хіміків матиме спортивне спрямування і надалі розвиватиметься у напрямку створення умов для активного відпочинку та занять різними видами спорту.
У Дитячому парку планують відновити дитячий фонтан, кафе для малечі, сцену та оновити паркову інфраструктуру.
У сквері Богдана Хмельницького хочуть створити Алею мистецтв, проводити творчі зустрічі, а також розширити оглядовий майданчик.
А от у парку «Соснівський» доречно буде проводити змагання зі спортивного орієнтування, пейнтболу, перегони на квадрацтклах. А також запровадити оренду обладнання для пікніків.
Тоді як у сквері «Юність» Микола Петрович пропонує створити унікальні 3-Д малюнки на асфальті та квіткові експозиції на газонах.
Скільки коштів потрібно для реалізації, директор КП ще не підраховував. Натомість стверджує, що більшість ідей намагається втілити без бюджетних коштів. За допомогою спільного фінансування громадських організацій та інвесторів. Тому запросив до співпраці активних та ініціативних людей і підприємців.