Інвестор хоче реалізувати на Черкащині унікальний проект
- 26-03-2015, 08:49
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 922
Збудувати тут міні-заводи з перероблення мулистих відкладень. Один – у Черкасах, інший – у Золотоноші. Про це йшлося на зустрічі голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка з представниками компаній «ЕКСПО» та «GK Energy».
Такі заводи давно працюють у світі. Лише в Європі за проектом німецької компанії «GK Energy» вже збудовано більше тридцяти.
– Унікальність нашої технології в тому, що вона дозволяє переробляти залишки від будь-яких стоків, виробляючи при цьому енергію чи пальне, – пояснює президент компанії Олександр Бйонш. – Завдяки цьому досягається рентабельність. До того ж немає викидів вуглекислого газу в повітря, що добре для довкілля. Ми всебічно підтримуємо свої проекти. Це і навчання персоналу, і подальший сервіс.
Утілити ці проекти на Черкащині готові в компанії «ЕКСПО» – не за бюджетні кошти, а залучивши кредит. Можливо, під державні гарантії уряду США. Нагадаємо, такі єврооблігації Міністерство фінансів України планує випустити у квітні-травні.
– Потенціал цієї технології здатний поетапно змінити наше уявлення про освоєння простору й дати потужний поштовх до зміни екологічної ситуації в наших містах, – зауважує керівник компанії Ігор Калашник. – Ми вже спілкувалися з керівництвом «Азоту», на балансі якого перебувають очисні споруди міста. Сьогодні їхні можливості вичерпані, площа мулистих полів цеху очищення стічних вод сягає вже 30 гектарів. Я побачив чітке усвідомлення актуальності застосування технології в керівників цього підприємства й області загалом.
Будівництво таких заводів, наголошує голова Черкаської ОДА, відповідає «Стратегії розвитку області до 2020 року». У ній одним із пріоритетів є вирішення екологічних проблем.
– Наша «Стратегія-2020» якраз дає змогу залучати різні джерела фінансування для реалізації важливих проектів, – розповідає Юрій Ткаченко. – Нинішні наміри ми випишемо в меморандумі. Окрім того, наше «Агентство розвитку Черкащини» готове супроводжувати цей проект. Аби полегшити всі бюрократичні процедури.
Інвестор готовий звести заводи із перероблення мулистих відкладень за рік. Наразі його фахівці збирають усю необхідну інформацію для проектування.