Уманчани спровокували шість пожеж, спалюючи суху траву
- 30-03-2015, 12:37
- Черкаси та область / Пригоди
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 754
Фахівці просять мешканців Уманщини відмовитися від практики спалювання опалого листя‚ сухої трави та чагарників. Так, лише за період з 22 березня поточного року у районі сталося 6 пожеж. Причиною більшості з них є неконтрольоване випалювання сухої трави та сміття.
«З другої половини березня в Україні встановилась суха погода, сприятлива для здійснення господарських робіт на вулицях та у подвір’ях будинків. Щорічно Державна служба України з надзвичайних ситуацій роз’яснює населенню правила пожежної безпеки у побуті, але, на жаль, це не сприяє зменшенню пожеж», - розповіла «Новинам Черкас» головний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту і оборонної роботи Уманської РДА Віра Сакал. – Спалювання сухої трави небезпечне, адже вогнем знищується не лише сухостій, руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах і допомагають рослинам засвоювати корисні речовини.
Це призводить до погіршення якості ґрунтів і, як наслідок, до зниження урожайності».
До того ж невинні на перший погляд спалювання можуть загрожувати знищенням будинків та, навіть, життю людей. До речі, відповідно до законодавства України несанкціоноване випалювання сухої природної рослинності або її залишків, порушення вимог безпеки у природних екосистемах тягне за собою кримінальну або адміністративну відповідальність.
Пожежі житлових будинків в основному виникли внаслідок короткого замикання, отже зверніть увагу на безпеку ваших внутрішніх електромереж. Не варто нехтувати засобами безпеки, тому доручіть фахівцям здійснити перевірку надійності електромереж, не користуйтесь саморобними або пошкодженими електроприладами.
Функцію пожежегасіння у районі здійснює Державна пожежно-рятувальна частина № 14 у складі Уманського районного відділу ДСНС. Додатково у районі створені такі формування, як 7 місцевих пожежних команд у селищі Бабанка, селах Ладижинка, Рогова, Кочубіївка, Томашівка, Родниківка, Паланка; 36 сільських волонтерських загонів пожежних-рятівників.
«На виконання заходів Програми забезпечення пожежної безпеки на 2011-2015 роки у поточному році з районного бюджету вже виділено 85 тисяч гривень. Враховуючи настання весняно-літнього пожеженебезпечного періоду, місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації затвердила комплексний план щодо протипожежного захисту лісів, сільгоспугідь, де визначені наступні завдання: відремонтувати дороги протипожежного призначення, пожежні водоймища; привести в працездатний стан пожежну і спеціальну техніку обладнання та інвентар; ліквідувати звалища сміття, побутових і виробничих відходів у лісах, лісозахисних смугах і на прилеглих територіях; керівникам дошкільних установ, навчальних, лікувальних, оздоровчих, культурно-освітніх закладів практично відпрацювати з обслуговуючим персоналом дії згідно з планами евакуації людей на випадок виникнення пожежі», – говорить головний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту і оборонної роботи Віра Сакал.