Старікова розповіла про тарифи і фінансовий стан регіону
- 4-11-2014, 17:18
- Черкаси та область / Війна РФ проти України / Аналітика
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1230
Наталія Старікова інформує черкасців про стан справ у соціально-економічній та житлово-комунальній сферах області
«Попри складну суспільно-економічну ситуацію в країні, Черкащина залишається регіоном із високим рівнем розвитку», – говорить перший заступник голови облдержадміністрації Наталія Старікова. За її словами, нині майже у більшості районів виконано програму заходів зі зменшення споживання природного газу. Чимало зроблено у плані енергозбереження саме у м. Черкаси.
Нинішнього року різноманітні технічні заходи активно здійснюють і інші міста та райони області. Це й заміна котлів на сучасні, заміна трубної частини тепломереж, впровадження підмішуючих насосів), і заходи щодо переведення на альтернативні види палива. Як пояснила обласна чиновниця ситуацію з опалювальним сезоном, на сьогодні наладку котлів залишилось виконати лише в Черкаському районі.
– Наталіє Володимирівно, зараз жителів області хвилює питання підвищення тарифів. Що, на вашу думку, це зумовило?
– Дійсно, нині доводиться спостерігати зростання комунальних тарифів для населення, проте це – вимушений крок. Оскільки тарифи на послуги теплопостачання не в повному обсязі відшкодовували фактичну собівартість наданої послуги, постало питання приведення їх до рівня економічно обґрунтованих витрат. А вартість тарифів формують такі складові, як: заробітна плата, паливно-мастильні матеріали, енергоносії тощо, вартість на які змінюється з кожним роком. Тарифи на послуги водопостачання та водовідведення в деяких районах області не переглядались з 2009 року, на послуги з теплопостачання – з 2011 року.
Відповідно до чинного законодавства, тарифи на житлово-комунальні послуги встановлюються органами місцевого самоврядування та Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (відповідно до ліцензійних умов). Тарифи на послуги з утримання будинків регулюються на рівні органу місцевого самоврядування.
Зараз спостерігається тенденція щодо перегляду тарифів підприємствами теплоенергетики, у той час, як водоканали не поспішають активізовуватись у цьому плані.
Зазначу, що цьогоріч на Черкащині найбільше тарифи за тепло для населення зросли у містах Сміла, Умань та Канів, а за водопостачання – в Чорнобаївському районі та містах Умань та Черкаси.
У країні виник брак блакитного палива. Газові запаси України становлять 23 млрд. кубометрів, але для опалювального сезону потрібно імпортувати ще 7. Тому, на сьогоднішній день, критичним стало питання проведення розрахунків підприємствами теплоенергетики за спожитий природний газ у повному обсязі.
Оскільки підняті тарифи все ж не відшкодовують понесені витрати підприємств стовідсотково, держава дбає про відшкодування виниклої різниці між тарифом та собівартістю послуги. І це досить позитивний момент. Так, з початку року з державного бюджету вже відшкодовано 190 млн. грн. різниці в тарифах підприємствам теплоенергетики, необхідний обсяг додатково виділених коштів становить ще 11 млн. грн.
Хочу нагадати, що жителі Черкас можуть скористатись і житловими субсидіями, і компенсацією на оплату послуг. Для цього вони мають звернутись у Соснівський та Придніпровський відділи субсидій.
– Розкажіть про важливість залучення інвестицій на Черкащину, адже інвестиційно-інноваційна діяльність регіону завжди була досить активною.
– Дійсно, наш регіон бере активну участь у різних програмах та грантах європейського рівня. Вони сприяють підтримці громади. Так, зараз райони подали заявки на участь у третій фазі проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Підписання угоди в області відбувалось разом із міжнародним менеджером цього проекту доктором Джейсінгхом Сахом. Перевага проекту в тому, що він дасть фінансову можливість установити в районах котли, замінити вікна, двері, тобто, бути готовими до холодних погодних умов у період економії газу.
Крім згаданого проекту, область подала заявку на участь у Проекті ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні», що стосується допомоги переселенцям. Зараз чимало людей зі східних регіонів залишились без домівок, без роботи, тому наше завдання – їм допомагати.
Досить важливим для області є отримання гранту щодо розбудови кооперативів. Нині проводять відпрацювання контракту з Європейським Союзом. Слід наголосити, що реалізація проекту дозволить зробити село конкурентоспроможним, а відтак і цікавим для людей. Адже Черкащина – це аграрний регіон, потужності його потрібно відновлювати і тоді вони забезпечать розквіт краю.
Зазначу також, що центральні районні лікарні Черкас, Лисянки, Чигирина та Катеринополя подали заявки на участь у Програмі людської безпеки «Кусаноне».
Одним словом, влада області спільно з Департаментом інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків постійно проводить зустрічі з інвесторами, аби залучати фінансові ресурси задля успішного розвитку регіону.
– І, насамкінець, окресліть, будь ласка, фінансовий стан регіону.
– Приємно зазначити про те, що нині спостерігається активне надходження коштів до бюджетів усіх рівнів. Так, приріст становить 105, 8%. Поліпшилась ситуація із платою за землю на 100, 4 % та із планами виконання – на 110,6 % (приріст до відповідного періоду минулого року).
Це стало результатом співпраці Департаменту фінансів, органів Державної фіскальної служби в Черкаській області, місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та ГУ Держземагентства в області. Також даються взнаки результати проведення кущових семінарів-нарад, які обласна влада активно проводила влітку.
Отже, як бачимо, попри складну суспільно-економічну ситуацію в країні, Черкащина залишається регіоном із високим рівнем розвитку.