Освітяни України з’їхалися в Черкаси на Всеукраїнську Шевченківську конференцію
- 3-04-2015, 16:40
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 868
1 квітня 2015 року розпочала роботу триденна Всеукраїнська науково-практична конференція «Духовна спадщина Шевченка в парадигмах сучасної української освіти (з досвіду діяльності навчальних закладів нового типу Черкаської області)». Захід організовано Асоціацією «Відроджені гімназії України» за сприяння Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації, Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, відділів освіти Корсунь-Шевченківського, Лисянського та Городищенського районів.
Участь у конференції взяли представники 12 областей та м. Києва, повідомили «Новинам Черкас» у Департаменті освіти і науки облдержадміністрації.
Відкрив засідання президент ВГУ Ярослав Турянський, який виокремив поняття патріотизму та націоналізму, означив стан справ щодо національно-патріотичного виховання в Україні.
– У нашій державі поки не створена в галузі освіти система національно-патріотичного виховання. Ми маємо її елементи, і ці елементи потрібно об’єднати в загальну цілісну систему, зробити її національною політикою, національною ідеологією, – зазначив він.
Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський відзначив невичерпний ресурс Черкаської землі для національно-патріотичного виховання:
– Черкащина унікальна за своєю історичною спадщиною. Якщо говорити про одну область, то тут протягом тисячоліть відбулося стільки історичних подій, що достатньо було б для історії середньоєвропейської країни. Ми гордо носимо звання нащадків славних предків.
Щодо системи освіти області, директор Департаменту наголосив:
– У нас дуже добрі потужні освітянські традиції. У минулому році, в умовах війни, Черкащина не втратила жодної ключової позиції за напрямком Міністерства освіти і науки. Якщо говорити про тему сьогоднішньої конференції, то якраз у минулому році ми багато уваги приділяли національно-патріотичному вихованню. Гордий тим, що освітяни Черкащини високо несуть прапор знань. Ми намагаємося робити так, щоб наші діти були гідними громадянами, патріотами своєї Батьківщини!
Ректор обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна здійснила презентацію посібників за програмами, присвяченими 200-літньому ювілею Т. Г. Шевченка, для спеціалізованих класів, шкіл, де поглиблено вивчають українську мову та літературу.
– Порозуміння і єдність у роботі в моменти перебудови, нових бачень розвитку системи освіти на Черкащині відчувається досить сильно. Початок патріотичного виховання починається з того, що діти мають пізнати землю, на якій вони народилися, виховати в собі любов і повагу до своєї родини, до своєї землі. І від цього починається велика любов до Батьківщини, – відзначила Наталія Миколаївна.
Досвідом роботи щодо національно-патріотичного виховання та вшанування духовної спадщини Тараса Шевченка у навчальних закладах поділилися директор Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернат із поглибленим вивчення предметів гуманітарно-естетичного профілю Ліна Терещенко, директор Смілянського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 – колегіум» Тетяна Карло, директор Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 28 імені Т. Г. Шевченка Тетяна Скорик, директор Золотоніської гімназії імені І. Д. Скляренка Любов Денисюк.
Попереду на учасників конференції чекають відвідини навчальних закладів області, де відбудеться презентація їхньої діяльності та обмін досвідом щодо підвищення якості національно-патріотичного виховання.