Блокадниця з Черкас їде на 9 травня до Петербурга
- 17-04-2015, 17:11
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1113
«Неподобство! Ніколи не очікувала, що Росія нападе. Це все жахливо, я в трансі – їду з такими ж переживаннями. Поїду і скажу, що фашистів у нас нема, фашистського режиму теж нема», – розповідає свідок блокади рідного Ленінграда, а нині – черкащанка Генрієтта Остапчук.
81-річна жінка нещодавно отримала із Росії запрошення з 5 по 10 травня відвідати Санкт-Петербург. Нагода для поїздки – 70-річчя перемоги у Другій світовій війні та ХХІV з’їзд жителів блокадного Ленінграда, пише Рідна Черкащина.
Організовує захід Міжнародна асоціація громадських організацій блокадників Ленінграда. Вона об’єднує 105 міст з усього світу, серед них – 15 українських. Асоціація оплачуватиме проживання у місті та квиток гостя додому. Про витрати на проїзд до Петербурга запрошений має подбати сам.
Спершу пані Остапчук звернулася по матеріальну підтримку до міського голови Черкас Сергія Одарича. Далі приймальні жінка, за її словами, так і не потрапила. Через секретарку мера отримала категоричну відмову – «Грошей немає!». Зверталася і до підприємців Черкас – безрезультатно.
Порада не їхати
Допомогти блокадниці пообіцяла голова обласної ради Валентина Коваленко. Каже, що з поваги до старенької виділить символічну суму зі свого депутатського фонду. Голова облради вважає, що нині є більш нагальні потреби, а тих, кому справді потрібно допомогти, вистачає, – це і поранені бійці, і родини загиблих в АТО.
Грошей, які виділяє пані Коваленко, на квиток не вистачить, але Генрієтта Остапчук запевнила, що у будь-якому разі поїде, а квиток планує оплатити зі своїх заощаджень.
Голова Черкаської облради Валентина Коваленко через соціальні мережі та місцеві ЗМІ закликала ветеранів області узагалі відмовитися від у часті у російських парадах.
«Стало відомо, що учасникам Другої світової масово надсилають запрошення взяти участь у заходах, які будуть проводитися 9 травня у Москві та Санкт-Петербурзі. Я прошу наших ветеранів утриматися від таких екскурсій. Так, у 41-45 роках українці разом з росіянами стояли пліч-о-пліч у боротьбі із фашистськими загарбниками. Але на сьогодні реалії змінилися, і Росія веде з Україною неоголошену війну. Тому українські ветерани, на моє переконання, не повинні їхати на святкування до країни-агресора», – заявила голова Черкаської облради Валентина Коваленко.
При цьому Росія категорично і послідовно заперечує свою участь у конфлікті на сході України, визнаючи лише, що там за власним бажанням можуть воювати російські добровольці.
Генрієтта Остапчук таки поїде до Петербургу. Розповідає, що з огляду на події в Україні, погодилася неохоче. Єдине, що тягне до цього російського міста – дитячі спогади. Її родина переїхала з Ленінграда до Черкас, коли Генрієтті виповнилося 10 років. У Черкасах вона виросла, отримала фах вчителя російської мови і працювала у школі.
Ні бандерівців, таких якими їх малюють російські ЗМІ, каже Генрієтта Остапчук, ні фашистів в Україні не бачила. Тому хоче розповісти це ветеранам з Росії.
«Ми тут мирні люди, ми миру хочемо, а не війни», – каже Генрієтта Остапчук.