Суд відхилив апеляцію христинівського аграрія
- 21-04-2015, 20:30
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1313
Сьогодні Черкаський апеляційний суд вирішив долю 180 га землі аграрного господарства Сергія Білоброва. Через розірвання договору оренди з аграрієм бюджет Христинівського району залишиться без 161 тис. грн.
Нагадаємо, перед початком засідання під стінами суду вийшла на мітинг громада Христинівки та активісти «Об’єднання Богдана Хмельницького». По завершенню, незадоволені рішенням суду люди, продовжили акцію протесту та скандували «Ганьба», пишуть Новини Черкащини.
За словами представника Білоброва у суді, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, оскільки прокуратура, звертаючись до суду, пропустила строки звернення, що є підставою для відмови у позові. Адже договір уклали в 2007 році. А протягом всього часу прокуратура проводила перевірки кожного року. Вже у 2014 році Христівська прокуратура подала до суду заяву про визнання договору недійсним.
Представник головного управління держземагенства в Черкаській області на засідання не з’явився, його інтереси в суді представляла прокурор. Представник Христинівської РДА став на бік Білоброва.
‒ Ми вважаємо, що рішення суду першої інстанції є таким, що прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права та просимо суд скасувати попереднє рішення та прийняти нове – відмовити у задоволенні позивних вимога у повному обсязі, ‒ повідомила представник Білоброва у суді.
Апеляційний суд ухвалив рішення відхилити апеляційну скаргу Білоброва. Так, договір оренди визнаний недійсним, а майно повертається власнику.
За словами Сергія Білоброва зупинятися він не збирається, проте судова тяганина може затягнутися на кілька років.
‒ Ми обов’язково подаватимемо касаційну скаргу і хочеться, щоб наш приклад дав можливість подумати й іншим як далі жити, розвиватися, працювати, платити податки. Адже система нам перешкоджає у цьому. На землі працювати нелегко, а також затратно. Тому окрім мого бізнесу дуже постраждає бюджет, куди йдуть немалі податки. А на заключення договору потрібно витрати, мінімум, півроку. Тому для маленького села втрата 80 тис. грн. буде дуже відчутною, ‒ резюмував Сергій Білобров.