Квітень - гаряча пора захисту сільськогосподарських культур від шкідливих організмів аграріями Уманського району
- 24-04-2015, 09:42
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1053
Згідно прогнозу Державної фітосанітарної інспекції Черкаської області, в квітні 2015 року очікується масовий вихід з місць зимівлі шкідників сільськогосподарських культур, тож виникає термінова потреба застосування захисних заходів.
Тепла, з дефіцитом опадів, квітнева погода сприятиме шкодочинності в посівах зернових хлібних блішок, хлібних п`явиць та злакових мух. Злакові попелиці та вірофорні цикадки масово розвиватимуться за теплої вологої погоди, яка сприятиме їх підвищеній шкідливості та спричинить втрати урожаю до 25 %.
«У ІІ-ІІІ декаді квітня очікується поява хлібних клопів, зона ураження яких спочатку зосереджуватиметься на зріджених полях, які добре прогріті, де паразити живитимуться клітинним соком. За відсутності дощів шкідливість клопів посилюватиметься передусім на ярих колосових культурах, таким чином поля потребуватимуть застосування інсектицидів», – розповіла в. о. начальника управління агропромислового розвитку Валентина Мовчанюк.
За сухої жаркої погоди в квітні сходи сої пошкоджуватимуть бульбочкові довгоносики, проти яких доцільне застосування золону 2,5-3 л/га. Розвитку фузаріозу, сім’ядольного бактеріозу на сходах сої запобігатимуть розпушуванням ґрунту, знищенням кірки і сходів бур’янів до сходовим боронуванням і після сходовими культиваціями.
Крім того, Валентина Мовчанюк розповіла про те, що за сухої жаркої погоди ранні посіви буряків масово заселятимуть та пошкоджуватимуть бурякові блішки. Окрім жуків звичайних, сходи культури заселятимуть жуки сірого бурякового довгоносика. Натомість, посіви озимого ріпаку за швидкого підвищення температури повітря у квітні масово заселятимуть хрестоцвітні блішки, весняна капустяна муха, капустяна попелиця. Тому, по мірі заселення посівів шкідниками і досягнення ними порогів шкодочинності (хрестоцвітні блішки – 3-5 жуків на кв. м., капустяна попелиця - 2 колонії на кв. м.) необхідно провести крайові або суцільні обробітки одним із дозволених інсектицидом в Україні. На озимому ріпаку набувають поширення хвороби: альтернаріоз, фомоз, пероноспороз.
Пам’ятайте! Хімічні та біологічні засоби боротьби із шкідниками можуть бути вашими помічниками, а можуть бути й ворогами! Дотримуйтесь загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни при роботі з засобами захисту рослин. Бережіть здоров’я не тільки своїх близьких, а й тих, хто довіряє вам, купуючи дари ваших полів.