Черкаси охопила енергетична лихоманка
- 2-05-2015, 15:49
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 713
Жителі міста просто неба генерували енергію, отримували велоправа та створювали насіннєві бомби. Хто не встиг підзарядити свій мобільний – зробив це безкоштовно на Соборній площі, покрутивши педалі велогенератора. Черкаси стали вже девʼятим і останнім містом, куди активісти привезли енергетичні новації.
Представники інформаційного туру «Енергоефективність – наша спільна справа» розповіли черкасцям про способи раціонального використання енергії та її альтернативні джерела, інформує МІА Черкаси. http://mia.ck.ua/novyni/cherkasi-okhopila-energetichna-likhomanka/
– Ми розповідаємо, яким чином можна заощаджувати на комунальних платежах, використовуючи екологічно дружні природні матеріли, як власноруч створити сонячний колектор й утеплити будинок. Сьогодні ми даємо напрокат велосипеди, щоб черкащани відчули, як можна зручно пересуватися містом без шкоди для довкілля. Також демонструємо сонячні батареї – відновна енергетика доступна вже сьогодні, – говорить координатор інформаційного туру «Енергонезалежність – наша спільна справа» Марія Сторчило. – Ми приїхали до Черкас на запрошення міських громадських організацій, які були дуже активними. Черкащани, порівняно з жителями інших міст, надзвичайно цікавляться питанням енергоефективності.
Паралельно з вуличною акцію проходила панельна дискусія на тему: «Енергоефективність – наша спільна справа», в ході якої експерти поінформували про сучасний стан та перспективи енергетичної незалежності України.
За словами співзасновника мережі енергетичних інновацій Greencubator Андрія Зінченка, наша країна має достатньо внутрішніх ресурсів, щоб через 10 років повністю себе забезпечити. Українцям слід зіскакувати з кремлівської газової голки. На жаль, енергетична реформа проходить «равликовим» темпом, головним її ворогом є неощадливі споживачі.
Все ж Черкащина потроху долучається до процесу збереження природніх ресурсів. Так, 24 квітня було підписано меморандум про енергоефективність. Її упровадження на теренах області буде забезпечуватися шляхом створення регіонального паливно-енергетичного кластеру.