Черкаське вугілля буде втричі дешевше за донецьке
- 11-10-2014, 17:06
- Черкаси та область / Головне / Економіка
- опублікував admin
- 0
- 2202
У селі Лисяча Балка в Катеринопільському районі на Черкащині, почали видобуток бурого вугілля. У родовищі близько 12 млн тонн вугілля, яке планують видобувати впродовж 30 років. Область може повністю себе забезпечити твердим паливом. Про це пише видання Gazeta.ua.
Розробку родовища почали у 2012 році. Пробну партію бурого вугілля видобули за рік. Тоді вдалось дістати 4 тисячі тонн.
– Вперше геологічну розвідку тут провели німці. У 1924 році вони знайшли це родовище. У нас є карта, на якій німецький офіцер написав від руки: "не бомбить". Радянська влада тут також проводила геологорозвідки з 1947 по 1983 рік. Але ніхто серйозно так і не працював до 2012 року, – розповідає технічний директор підприємства Павло Костенко.
Читайте:
На Черкащині створять підприємство з переробки бурого вугілля
Буре вугілля видобувають відкритим способом у кар'єрі. На глибині понад 50 метрів знаходяться пласти вугілля товщиною 4 метри. На підприємстві запевняють, що це тільки початок, далі пласти будуть товщиною понад 9 метрів.
– Пласт вугілля тут неоднорідний. Верхній шар, це десь 30-40 сантиметрів, рихлий. Це вугілля застосовують для виготовлення паливних брикетів. Найбільш якісний другий шар – шматкове вугілля. Це не антрацит, але складається з великих шматків. Його застосовують на ТЕЦ. Третій шар також рихлий, йде на виготовлення брикетів, – розповів Павло Федорович.
На підприємстві працює близько 80 чоловік і 50 одиниць техніки. Планові показники виробництва близько 1000 тонн на добу, за попередніми підрахунками, покладів бурого вугілля вистачить на 30 років видобутку.
– Плануємо вийти на промисловий видобуток – 300 тисяч тонн вугілля в рік та побудувати електростанцію біля родовища, – сказав Василь Терещенко, генеральний директор "Енергетично-інвестиційної компанії".
За три роки область зможе повністю стати енергонезалежною.
– Тут може працювати електростанція потужністю 30 МВт, при тому, що район зараз використовує 5 Мвт. Окупність станції приблизно 25 років, – зазначив Юрій Ткаченко, голова обласної адміністрації.
Прогнозують, що ціна вугілля з Лисячої Балки буде в тричі нижча, ніж ціна вугілля на Донбасі.