"Живу для тебе, краю мій", - Любов Міненко
- 7-05-2015, 12:06
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1524
5 травня зібралися багато людей в відділі «Народно-декоративне мистецтво Канівщини» при Шевченківському національному заповіднику, щоб вшанувати людину праці, яка все життя живе поруч з нами, яку б здавалося добре знаємо, кожен день маємо насолоду спілкуватись з нею. Але як з’ясувалось, ще не всі грані її таланту нам добре відомі. Усім відомо, що вона прекрасний педагог, любляча мама, гарна господиня, добра сусідка, дбайлива бабуся.
У неї є ще талант від Бога – вміння і бажання писати картини, якими вона оспівує, прославляє наше місто, свою маленьку Батьківщину і тим самим несе любов і світлі почуття до своєї України! Це - Любов Павлівна Міненко, художник-професіонал, член Національної спілки художників України. Викладач Канівського коледжу культури і мистецтв Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини. Переможець III і IV міжнародного «Конкурсу без кордонів!». За фахом Любов Міненко - художник-постановник театру. Працює в техніках: олії, акварелі, аплікації. На початку 1990-х років вона здійснила безпрецедентний вчинок: залишила свій великий і красивий дім у Києві, уже дорослих доньок, чоловіка, артистичний бомонд, модні тусовки, і переїхала на Бовани в м.Канів. Потім було все - успіх, світова слава. Франція, Австрія, Австралія, Іран аплодували художниці, а Україна мовчала. І сьогодні, на жаль, мовчить, говорять про художницю в інших країнах. Чи знає Батьківщина-Мати своїх героїв? Це питання про Любов Міненко, про її творчість. Питання про ту Міненко, котра від клаптика полотна, мазка і до останньої своєї кісточки - Українка.
«Мені не треба титулів, головне, щоб глядачеві бажалося спілкуватися з моїм мистецтвом. Щоб людям було тепло, світло з моїми роботами, а мені щоб хотілося творити для них», - говорить Любов Міненко.
На творчу зустріч з художницею та відкриття її персональної виставки завітали заступник міського голови Наталія Матінова, директор коледжу культури і мистецтв Віктор Тихомир, в.о. Генерального директора Шевченківського національного заповідника Мар’ян Піняк, старший науковий працівник Києво-Печерської лаври Анатолій Горовий, поетеса з міста Києва, берегиня Війська Запоріжського Низового Олеся Чайка, працівники музеїв, викладачі та студенти коледжу культури і мистецтв, цінителі творчості художниці.