Черкаських школярів учили стріляти з бойової зброї
- 8-11-2014, 11:51
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1089
16-річний Артем Бараннік із Черкас вперше в житті зробив кілька пострілів із вогнепальної зброї. Школяр зізнається: при натиску на курок відчував страх і водночас певну гордість – у майбутньому юнак планує захищати Батьківщину в лавах Збройних сил України.
– Ми отримали дуже хороший досвід, – сказав одинадцятикласник. – Досі я ніколи не тримав у руках справжньої зброї, а зараз з’явилося відчуття того, що я мав справу з чимось дуже важливим. Одразу ж найбільшою складністю став шум під час стрільби, через це й з’являлося відчуття певного страху. Уявляю собі як на полі битви, де з усіх сторін стріляють… Не настільки важко тримати автомат і натискати на курок, як перебороти це внутрішнє хвилювання.
Стрільбі з автомата Калашникова діти навчалися на полігоні в Оршанці під пильним наглядом фахівців із обласного військового комісаріату та навчального центру підготовки молодших спеціалістів Держприкордонслужби. Навички з вогневої підготовки здобували 60 учнів випускних класів із шести черкаських шкіл – № 22, №24, № 17, № 18, №28 та гімназії №9. Такі тренування відбулися в рамках проведення уроку "Захист Вітчизни".
– Подібні навчання зі стрільби корисні тим, аби кожен юнак сьогодні розумів, що він майбутній вояк, який в будь-який час у разі необхідності візьме до рук зброю, – зауважив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, який ініціював проведення для школярів такого нетрадиційного уроку. – Але й використовувати її слід тільки за призначенням, – захищаючи рідну Україну. Можливо когось із майбутніх випускників такий урок надихне й він стане опановувати військову справу.
Загалом же, на думку очільника області, нині слід збільшити тривалість навчально-польових зборів, які проводять для старшокласників кожної весни після закінчення вивчення предмету "Захист Вітчизни", із кількох днів до двох тижнів та запровадити значок "Готовий захищати України" для тих, хто б здавав певні військово-спортивні нормативи. Із відповідними пропозиціями обласна влада звернулася до Міністерства освіти і науки України.
– Такі заходи повинні бути систематичними, оскільки більшість із цих хлопців підуть на службу до Збройних сил України й вони мають володіти певними навичками застосування зброї, – зазначив заступник обласного військового комісара Олег Захаренко й розповів про те, які настанови перед навчальними стрільбами давав школярам. – Перш за все, я хлопцям сказав, що це не гра контр-страйк, а реальне життя й бойова зброя. Після того як вони постріляли, вони погодилися, що не все так просто: одна справа, коли дивишся на це все в телевізорі й зовсім інша, коли сам виконуєш вправи зі зброєю. Це не так просто попасти в мішень, яка знаходиться в полі, при тому, що це не ворог, який біжить проти тебе з автоматом…
Наступного разу навчальні стрільби проведуть уже весною після закінчення вивчення курсу "Захист Вітчизни" під час польових зборів. Як розповів директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, тоді до них залучать близько двох тисяч старшокласників, у яких відсутні медичні протипоказання.
– У нас вже розроблено графік проведення таких зборів, зараз ми тільки погоджуємо його з військовим комісаром та військовими частинами, – додав він.