У школі №2 відкрили музейний куточок «Революція Гідності»
- 11-05-2015, 10:19
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 750
8 травня загальноосвітня школа №2 привітно зустрічала гостей. На вході кожному, хто завітав на урочисте відкриття музейного куточку «Революція Гідності» за бажанням пришпилювали червоні маки – символ пам'яті та примирення – і далі супроводжували до місця події.
Створення цього куточку передувала копітка пошукова робота вчителів та учнів школи, волонтерів. Очолила роботу педагог-організатор Заріна Максименко, яку підтримував директор школи Віталій Григорович Мельник. Сама ж ідея належить колишнім випускникам школи секретарю міської ради Олександру Радуцькому, голові громадської організації «Самооборона майдану в Черкаській області» Олегу Скалько, волонтерам Івану Кієнко та Валентині Безсоновій.
Серед присутніх були також заступник департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Євген Степко, методист з виховної роботи Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ліана Деркач, учасники АТО, волонтери, жителі мікрорайону «Хімселище».
До присутніх звернувся директор школи Віталій Григорович наголосивши, що ми зібралися тут, щоб низько схилити голову перед Героями Небесної Сотні, загиблими в АТО, які боролися за честь, правду, гідність і віддали найдорожче – життя – за нас, за Україну. Серед героїв був і учень школи Богдан Каравайський.
А Олександр Радуцький зазначив:
– Приємно, що саме в моїй рідній школі, ми разом з дітьми зробили гарну справу – музейний куточок – щоб наші діти розповідали своїм дітям, що Революція Гідності, змінила Україну і кожного з нас.
Саме Олександр Радуцький та директор школи Віталій Мельник урочисто відкрили музейний куточок «Революція гідності».
Сама експозиція, де зібрали воєдино фотографії, грамоти, нагороди, особисті речі військових, зразки вибухівки, має три підрозділи: «Герої не вмирають», «Вони пишуть новітню історію України» та «Вони навчалися в нашій школі».
Перша частина присвячена учневі школи Богдану Каравайському. Він навчався в школі, а потім був студентом Одеської юридичної академії. За покликом серця став на захист рідної землі, як і належить нащадкові козацького роду. Богдан був командиром третього окремого полку спеціального призначення і загинув в результаті мінометного обстрілу поблизу міста Краснодон Луганської області. На той момент йому було 23 роки.
Указом Президента України 19 серпні 2014 року за особисту мужність та героїзм виявлену в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України Богдан Каравайський нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня та орденом «За заслуги» посмертно.
Супроводжували захід виступи учнів школи, які декламували вірші та співали. Жоден з присутніх не був байдужим. На завершення всі, хто бажав залишив відгуки в музейній книзі.