«Необхідно не просто складати плани об’єднання, а подбати, щоб в селах збереглись лікарні та бібліотеки»
- 16-05-2015, 14:14
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 774
Депутат Черкаської обласної ради – про гострі питання децентралізації.
- 18 травня в області відбудеться обговорення представлених регіонами проектів перспективних планів формування територій громад області – і з цього приводу маю кілька думок. Якщо ми таки йдемо до Європи, децентралізація дуже важлива. Але, у тій же Європі до процесу децентралізації йшли роками – виважено і послідовно. У нас же для цього намагаються встановити максимально стислі терміни, у які неможливо вкласти законодавчі, а тим більше - ментальні зміни, необхідні для ефективного проведення реформи. Добровільне об’єднання громад має стати свідомим процесом, підґрунтям до якого буде ретельний аналіз «плюсів» та «мінусів» для кожної територіальної громади - люди у яких сьогодні не розуміють, навіщо взагалі потрібне це об’єднання і нічого хорошого від того, за звичкою, не ждуть.
Нагадаю, що у статті 2.Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» йдеться, що об’єднання громад повинно здійснюватися на принципах конституційності та законності, добровільності, економічної ефективності, державної підтримки й прозорості та відкритості. І ми не повинні припуститися помилок, що позначаться на долі цілих сіл та районів. Передовсім, необхідно не просто складати плани проведення об’єднання, а викласти чітке бачення збереження сільської соціальної інфраструктури. На мій погляд, сьогодні вкрай нагальним буде завдання створити програми державної підтримки підприємництва в сільських населених пунктах, особливо виробничого.
Варто зазначити, що, вслід за прийняттям рішення про об’єднання громад, будуть призначатися місцеві вибори депутатів. А це - додаткове фінансове навантаження на бюджети, про що необхідно думати уже сьогодні.
Реформи потрібно ретельно готувати, а людей необхідно готувати до реформ – така моя думка.