Ірен Роздобудько розповіла черкащанам про «Гудзик–2», еротику, чоловіків та війну
- 19-05-2015, 09:49
- Черкаси та область / Головне
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1029
Вірить у цвіт папороті, пише романи, які екранізують, любить Е. Хемінгуея та Е. Ремарка, вишиває бісером, грає на гітарі, а також вважає нинішню війну на Донбасі гібридною. Це все Ірен Роздобудько, українська письменниця, поетеса і журналістка.
На запрошення МГО «Книжковий маестро» вона приїхала до Черкас, щоб презентувати містянам свій новий роман «Гудзик – 2. Десять років по тому». Літературний вечір пройшов у переповненому шанувальниками її творчості залі Черкаського художнього музею. Зустріч відбулася в теплій атмосфері, яка сприяла відвертому спілкуванню письменниці з її прихильниками. Неабияку роль у цьому відіграла модератор заходу, очільниця МГО «Книжковий маестро» Людмила Фіть. Завдяки їй присутні дізналися багато такого, що зазвичай залишається «за лаштунками» творчості, інформує МІА Черкаси.
Насправді спеціальних рецептів успіху її книг немає.
- Пишу максимально легко й зрозуміло, – поділилася пані Ірен, – і так, як я хочу в даний момент: це може бути чи психологічна проза, чи політична сатира. Насамперед, виникає ідея, про що я хочу написати. Далі народжується назва твору й завершення. Тоді на цей стержень нанизується сюжет. Своїх героїв пропускаю через себе, можливо, тому вони такі близькі й для читачів.
Багатьох присутніх цікавило питання, а чому саме «Ґудзик – 2», адже крім цього твору у неї є ще багато інших не менш цікавих і глибоких книг. На що письменниця зауважила:
- Герої «Гудзика» – це втрачене покоління. Писати продовження почала ще в 2012 році, але задум виник раніше. Мені здалося, що саме через цих героїв мені вдасться показати сучасний час.
Нагадаємо, роман «Ґудзик», який у 2005 році отримав гран-прі конкурсу «Коронація слова», досі займає верхні позиції топ-продажів книгарень та видачі в бібліотеках. Був екранізований, до речі, зйомки пройшли за 18 днів, це був перший досвід написання сценарію для авторки. А також здійснилася ще й дитяча мрія письменниці. Вона отримала у фільмі роль власниці картинної галереї. Головна ідея роману така: велике щастя або велика трагедія може початися з найменшої деталі, з гудзика, який так легко загубити, а потім шукати все життя...
- У «Ґудзику-2» герої розповідають про те, як склалося у них життя через 10 років, – розповіла Ірен Роздобудько. – У цьому романі немає смертей і катаклізмів, але трагічне непорозуміння між головними героями спричиняє драматичні події. Кожен герой цієї книги по-своєму прагне щастя, та не вміє цінувати подарунки долі.
Наприкінці зустрічі відома письменниця порадила молодим людям бути активними, нічого не боятися, хапати всі шанси, які пропонує доля. А головне, шукати себе і знаходити своє.
- Це перша жінка з тих авторів, яких ми запрошували до нашого міста, – прокоментувала Людмила Фіть. – Спілкування з нею було енергетично теплим і затишним та сповнило оптимізмом і вірою в завтрашній день. Ми не обмежуємося тільки відомими сучасними авторами. Напередодні, об’єднавши свої сили з викладачами кафедри видавничої справи, редагування й теорії інформації ЧНУ ім. Б. Хмельницького, влаштували для черкасців зустріч із молодими хлопцями-початківцями у літературній сфері. Артем Чапай привіз свій новий роман «Червона зона». Його книги двічі ставали фіналістами конкурсу «Книга року Бі-Бі-Сі». Інший автор, Богдан Образ, взагалі дебютант. Він презентував черкаській публіці свою першу книгу «Київ — Париж. У пошуках застиглого часу». Це своєрідний путівник по романтичних місцях Києва і Парижа, оздоблений дотепними порівняннями, відвертими історіями про любовні стосунки і справжнє кохання.