Унікальний фестиваль відбувся в Каневі
- 20-05-2015, 13:00
- Черкаси та область / Війна РФ проти України / Фото
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 2078
15 травня у Канівському міському Будинку культури відбувся VIІ відкритий фестиваль творчості людей з обмеженими можливостями «Дніпровські хвилі». Організатори фестивалю: відділ культури і туризму виконавчого комітету Канівської міської ради та громадське об’єднання «Молодіжний центр інвалідів «Відродження» міста Канева. Відкрила захід заступник міського голови Наталія Матінова.
Про це «Новини Черкас» дізналися у відділі культури і туризму виконкому Канівської міської ради
В програмі фестивалю були представленні поетична та пісенна творчість, виконання гуморесок, виставка робіт декоративно-прикладного мистецтва. Цього року до нас прибули гості: вокалісти з Черкас Михайло Василюк і Галина Левченко, із Сміли – Марія Горбачова, Алла Прокопенко і Артем Михайлик; із Драбова – Людмила Радченко, Наталія Титаренко, Тетяна Цікора, поетеса Тетяна Коцуренко. Також артисти з Корсунь-Шевченківського – Сергій Литвин читав байки, Володимир Тімофеєв виконав авторську пісню, а Петро Макеєв професійно зіграв на ложках. Звенигородку представила художнім читанням Ольга Забудько.
Глядачі радо вітали і канівців. У пісенному жанрі виступили Валентина Лущик, Валерія Артюк, Роман Лозовий, Альона Іоніна, Юрій Кононенко, Вікторія Підгірна, Вячеслав Холодов та Оля Кононенко. Хореографічні номери представили Микола Баландін і Наталія Капустян; мистецтво жестів Віталіна Грішина і Тамара Жеребцова; читали гуморески Анастасія Капустинська і Лариса Хатнюк.
Завершила концертну програму наймолодша учасниця фестивалю Анастасія Капустинська хореографічною композицією «Сонце нам сяє» у супроводі зразкового ансамблю спортивно-бального танцю «СпортМайстер» міського будинку культури в постановці Романа Шевченка.
У фойє Будинку культури була представлена виставка робіт декоративно-прикладного мистецтва, в якій взяли участь майстри з Корсуня, Сміли і Драбова. Це – вишиванки і ляльки-мотанки Катерини Мазненко і Альони Кримаренко, малюнки Світлани Дякун та Івана Чабана. Канів представляли роботи з бісеру і малюнки Дарини Бобеляк та вишивка Людмили Бонь. Також роботи з аплікації, ляльки-мотанки і вишивку виставляли вихованці Територіального центру соціального обслуговування (керівники гуртків Тетяна Килимник та Тетяна Четверик) та Реабілітаційного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів (керівник гуртка Ольга Пашко).
Милосердя ще з давніх часів було притаманне нашому народу. Цілком природним вважалося допомогти знедоленому, захистити старість, врятувати хворого, заступитися за скривдженого. Учасники фестивалю – це активісти руху людей з обмеженими можливостями та шанувальники їхньої творчості батьки, діти, друзі.
Завдяки зусиллям Наталії Капустян, голови громадського об’єднання «Молодіжний центр інвалідів «Відродження», фестиваль розпочав свій старт у Каневі ще сім років тому. Наталія цього року отримала грамоту за плідну працю від міського голови і сама відзначила подяками учасників фестивалю «Дніпровські хвилі». Як і в минулі роки основна мета заходу була досягнута – всі зiбралися разом, розділили тепло i щирiсть людських душ.
Учасники фестивалю висловлюють щиру подяку відділам бальної і народної хореографії Канівського коледжу культури і мистецтв (керівники Григорій Очеретний та Олександра Горідько), відділам освіти (начальник Н.Голда), культури і туризму (начальник О.Труфанова), управлінню праці та соціального захисту населення (начальник А.Пилипенко) виконавчого комітету Канівської міської ради; Канівському міському центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор В.Яворська); відділу кіно-фото-відеосправи Канівського коледжу культури і мистецтв УДПУ імені П.Тичини під керівництвом викладача Л.Нестеренко.