Головний земельник області: «Ретельно вивчаємо всі конфліктні ситуації»
- 22-05-2015, 09:09
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 849
Усі отримані скарги від черкащан в Головному управлінні Держгеокадастру в Черкаській області вже розглянули. Нині його фахівці перевіряють відповідність ухвалених рішень чинному законодавству. Про це повідомляють у прес-службі установи.
– За дорученням голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка ми ретельно вивчаємо всі земельні питання, які призвели до резонансних конфліктів на Черкащині, – розповідає в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області Роман Прудкий. – На сьогодні актуальним є питання використання земельних ділянок у Тальнівському районі, а саме в адмінмежах Зеленківської, Лісівської, Романівської, Глибочківської, Гордашівської і Папужнинської сільських рад.
Кілька днів тому в Тальному відбулися громадські збори за участю депутатів обласної ради, місцевих владців, представників прокуратури, земельних ресурсів, фермерів та ін. Як наслідок, депутат обласної ради, керівник ТОВ КХП «Тальне» Олександр Коротков пообіцяв упродовж двох тижнів відшукати шляхи повернення земельних ділянок працівникам соціальної сфери. Наступного дня головний земельник області ще раз зустрівся із фермерами Тальнівщини. Він запевнив їх, що фахівці земельних ресурсів зі свого боку посприяють у вирішенні нинішніх конфліктів, відповідно до закону.
– Ми повинні все робити послідовно, крок за кроком, згідно з нормами чинного законодавства, і, безперечно, орієнтуватися на результат, – наголошує Роман Прудкий. – На сьогодні Тальнівський район – не єдиний, в якому виникли конфліктні ситуації. Фахівці земельних ресурсів детально розбирають кожен такий випадок. Так, днями на Жашківщині через зрив посівної компанії обурені фермери збиралися пікетувати районну адміністрацію. Ми за дорученням голови Черкаської ОДА нині ретельно перевіряємо всі факти передачі там земельних ділянок в оренду. За результатами, оперативно відреагуємо в межах своїх повноважень.
Нагадаємо, конфлікти в земельній сфері почастішали опісля змін до законодавства. Нині місцеві ради взагалі не мають змоги контролювати укладення договорів оренди. Повернути органам місцевого самоврядування право розпоряджатися землями сільгосппризначення, що поза межами населених пунктів, просять Верховну Раду України депутати Черкаської обласної ради. Відповідне звернення, ініційоване Юрієм Ткаченком, ухвалене на минулій сесії.
Довідково:
Відповідно до статті 31 Закону України «Про оренду землі», договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором. Спори, пов’язані з орендою землі, вирішуються в судовому порядку, як це передбачено статтею 35 Закону України «Про оренду землі».