Про організацію оздоровлення дітей та учнівської молоді Уманського району влітку 2015 року
- 2-06-2015, 12:12
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1604
В Уманському районі діє програма оздоровлення та відпочинку дітей і учнівської молоді на 2012-2015 роки, затверджена рішенням сесії районної ради від 25 травня 2012 року № 16-6/VІ. Основне завдання у оздоровчому процесі влітку 2015 року – використання канікулярного часу для проведення якісного оздоровлення якомога більшої кількості дітей району, для покращення їх здоров’я, забезпечення зайнятості та попередження бездоглядності, використання можливості продовження виховного процесу та розвитку творчих здібностей дітей.
За даними статистики в районі проживає 4325 дітей. Упродовж літнього періоду 2015 року різними видами відпочинку та оздоровлення планується охопити 3467 дітей району віком від 7 до 17 років, що становитиме 80% від кількості дітей шкільного віку, котрі проживають на території району.
Особлива увага буде приділена оздоровленню дітей із соціально незахищених верств населення: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, талановитих та обдарованих, дітей-інвалідів, дітей, які перебувають на диспансерному обліку та дітей з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей пільгової категорії, які виїхали з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, зони проведення антитерористичної операції, дітей загиблих учасників антитерористичної операції.
У районі планується організувати роботу пришкільних таборів з денним перебуванням при всіх навчальних закладах: 59 відпочинкових (з них:16 таборів праці та відпочинку, 43 таборів з денним перебуванням), які розпочнуть свою роботу з 2 червня, та 1 позаміського закладу оздоровлення. Послугами відпочинку та оздоровлення планується охопити у пришкільних таборах 2698 дітей.
Оздоровлення дітей Уманського району в таборі «Лідер» на базі Городецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів планується провести з 22 червня по 12 липня 2015 року (відпочинкова зміна триватиме 21 день). У таборі буде функціонувати 3 загони по 16 дітей в кожному. Протягом відпочинкової зміни планується задіяти 17 працівників. Планова вартість харчування 1 дитини на добу становитиме 41,6 грн.
У 2015 році працюватиме 1 мовний літній табір у Родниківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів та 2 мовні тематичні зміни у Паланській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів та Дмитрушківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.
Для якісного та організованого початку оздоровлення влітку 2015 року, 12 травня проведено семінар-нараду для начальників пришкільних таборів. До початку роботи пришкільних таборів здійснено перевірку готовності пришкільних таборів до роботи в літній період. Протягом роботи пришкільних таборів здійснюватиметься постійний контроль за роботою оздоровчих заходів, дотриманням вимог санітарно-гігієнічних норм, у тому числі щодо якості питної води, профілактики спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, роботи харчоблоків та медичного обслуговування дітей.
Відділом у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації здійснюється організація направлення пільгових категорій дітей до оздоровчих закладів. З 1 червня до 21 червня 2015 року направляється група з 5 дітей на оздоровлення до державного підприємства Український дитячий центр «Молода гвардія».
В районі на санаторно-курортне оздоровлення діти направляються щорічно. У першу чергу до оздоровлення залучаються діти пільгових категорій: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей. Станом на 20 травня 2015 санаторно оздоровлено 42 дітей. Із них 9 дітей оздоровлено в санаторіях Міністерства охорони здоров’я України, 42 дітей в санаторіях обласного підпорядкування На 2015 рік подано заявку в Департамент охорони здоров’я на санаторно-курортне оздоровлення 200 дітей району.
Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації повідомляє, що Законом України від 28 грудня 2014 року № 76-VІІІ «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» статтю 3 та п. 5 статті 30 Закону України від 28 лютого 1991 року № 79-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою визначаються категорії зон радіоактивно забруднених територій та надання пільг на щорічне безплатне забезпечення потерпілих дітей путівками на оздоровлення вилучено. Таким чином, путівками на оздоровлення забезпечуються лише діти – інваліди, яким встановлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою.
Станом 20 травня 2015 року у бюджеті Черкаського обласного віділеня Фонду соціального страхування з тимчасової працездатності витрати на дитяче оздоровлення у 2015 році не передбачені.
Щорічно активно підключались до оздоровчої кампанії профспілки працівників агропромислового комплексу, освіти, держустанов на основі співфінансування путівок з віділеням Фонду соціального страхування з тимчасової працездатності витрати. Тому у 2015 році профспілки не можуть самотійно охопити оздоровчими послугами дітей членів профспілок. Надіємось на співпрацю з керівниками та керуючими господарств району в питанні придбання путівок для дітей, батьки яких працюють в їх господарствах та дітей пільгових категорій.
У 2015 році на оздоровчу кампанію у районі планується використати 496 тис. коштів за рахунок місцевого бюджету .
За інформацією відділу у справах сімї, молоді та спорту Уманської райдержадміністрації.