У Черкасах стартує унікальний проект – спорудження соціального житла для учасників АТО
- 9-06-2015, 14:30
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 861
Через 8 місяців у Черкасах з’явиться перший в Україні будинок для учасників АТО – із сонячними батареями та квартирами від 9800 доларів.
- Ми не могли залишатись осторонь ситуації, коли сьогодні наші бійці, що відстоюють безпеку та незалежність України у зоні АТО, повертаючись додому, часто залишаються без роботи і можливості утримувати свою родину, - розповідає В’ячеслав Литовченко, керівник ГО «Вільна європейська країна», що є ініціатором проекту. - У рамках вирішення проблеми забезпечення роботою поверненців із АТО, нами було створено організацію «Правовий сектор», що забезпечує їх роботою охоронців. А у рамках вирішення обох проблем – забезпечення роботою і житлом – ми розпочали проект, у якому колишні «атовці» будуть забезпечені роботою будівельників, споруджуючи соціальне житло для себе і своїх побратимів.
Сьогодні ми розпочинаємо спорудження першого такого будинку – на майданчику по вул. Ватутіна у Черкасах. Ми хотіли створити справді доступне житло, почали досліджувати нові будівельні матеріали і технології, на сьогодні ще мало використовувані в Україні. І нам вдалося створити проект справді унікального житла, максимально незалежного від зовнішніх джерел енергопостачання: у ньому буде максимальне утеплення, сонячна батарея, теплонасоси, тощо. Він буде енергозберігаючим та максимально ощадним за комунальними витратами для його мешканців. Цей дім стане першим в Україні, спорудженим за провідними будівельними технологіями. П’ятиповерхівку по вул. Ватутіна розраховано на 94 квартири (1-2-3-кімнатні, від 43 до 90 квадратних метрів). Споруджуватися будинок буде на пайовій основі, але по собівартості: для учасника АТО вартість однокімнатної квартири складатиме 9800 доларів США. Крім того, ми створили біля десятка програм, що допоможуть у придбанні цього житла. Одну квартиру у будинку планується подарувати родині загиблого учасника АТО, що цього потребуватиме найбільше.
Ми розраховуємо побудувати цей будинок за 8 місяців. Паралельно із цим, по Україні стартують 8 аналогічних, але більших за масштабами, проектів. А на Черкащині ми плануємо також реалізувати проект будівництва котеджних містечок – так само, із доступним житлом нового типу, із автономною інфраструктурою.
- Така ініціатива є просто неоціненою для нас - тих, хто повертається із зони АТО до мирного життя, - переконаний представник ДУК «Правий сектор» Максим Кусьмина, що заклав на місці майбутнього будівництва перші – символічні цеглини. Максим родом зі Сміли, живе з дружиною і трирічним сином у Києві, де за 10 років так і не спромігся придбати житло.
- У зоні АТО побувало біля 600 наших працівників – і більшість із них не має власного житла. У останні роки квартир черкаські правоохоронці не отримували – тому такий проект ми сприймаємо вкрай позитивно, - констатував начальник УМВС України в Черкаській області Владислав Пустовар. – Я вивчив проект і переконаний у ефективній його реалізації. А ще - переконався у тому, що, за умови прозорості та відсутності корупційних складників, житло у нас може бути дійсно доступним...