Ремонт Другої дитячої поліклініки саботують
- 9-06-2015, 19:49
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 936
Ситуацію із затягуванням ремонту Другої дитячої поліклініки м. Черкас депутат облради Любов Майборода називає «саботажем із боку міської влади». Про це вона повідомила під час сьогоднішньої прес-конференції.
На думку Любові Володимирівни, ремонт саботується через змову міського голови Сергія Одарича, його заступника Тараса Хвиля, секретаря міськради Олександра Радуцького, директора департаменту охорони здоров’я міськради Олега Стадника та головного лікаря поліклініки Володимира Борисенка, пише Прочерк.
Нагадаємо, угоду про капітальний ремонт було підписано в останній день минулого року з переможцем тендеру – ПП «Техбуднагляд». Нагадаємо, під час однієї із сесій міськради депутат назвала цю фірму «сумнівною» і зазначила, що та подала на тендер неправдиві відомості про себе.
Ремонтні роботи досі так і не розпочалися. За словами директора «Техбуднагляду» Максима Саламатіна (із листа до депутата Любові Майбороди), чинними будівельними нормами передбачено, що капітальний ремонт передбачає призупинення (на час виконання робіт) експлуатації об’єкта в цілому або його частини (за умови їх автономності). Але досі не вирішено питання зупинки експлуатації поліклініки під час проведення капітального ремонту будівлі. Крім того, при виготовленні робочого проекту не проводилося інструментальне обстеження будівлі.
Під час нещодавнього візиту в поліклініку голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка йшлося про те, що таке обстеження необхідно провести. Якщо результати свідчитимуть про необхідність тимчасового переведення поліклініки в іншу будівлю, заклад буде на час ремонту переведено в дитсадок, розташований неподалік.
Натомість, під час обговорення, яке розгорнулося на сьогоднішній прес-конференції, лікар-педіатр Тетяна Ільченко зазначила, що відселення в садочок практично неможливе: більшість лікарів поліклініки – пенсіонери, і для переїзду вони не мають ані здоров’я, ані коштів (адже для облаштування робочого місця доводиться витрачати й власні гроші). Тому ці люди можуть просто звільнитися.
Присутні на прес-конференції фахівці з права зазначили, що підприємство – переможець конкурсу має виконати договір, а не висувати якісь додаткові вимоги щодо інструментального обстеження. Адже, беручи участь у тендері, підприємство було знайоме з усією проектною документацією та погоджувалося з нею.
Як вихід із ситуації міській раді учасники обговорення запропонували розірвати договір із «Техбуднаглядом» і за результатами конкурсів укласти договори на окремі, найнеобхідніші види робіт: ремонт даху і відмостка. Стіни поліклініки – дуже товсті (90 см), тож утеплення не потребують.
Є в громадськості претензії й до самого тендеру, де переміг «Техбуднагляд». Як зазначила представник батьківського комітету поліклініки Тетяна Белінська, в тендері брали участь чотири підприємства, два з яких усунули від участі «через невідповідність документів». Залишилися «Техбуднагляд» і «Промелектробуд-2000», при чому власником обох цих фірм, за даними пані Белінської, є депутат Черкаської міської ради Володимир Халай.
– У Черкаській міській раді тендери проходять не по закону, а по «понятіях»! У них беруть участь тільки фірми, пов’язані з депутатами, – наголосила Тетяна Белінська.
За словами керівника сектору з питань запобігання та виявлення корупції при Черкаській ОДА Сергія Овчаренка, сьогодні в прокуратурі відбувається нарада, на якій розглядається питання про перевірку законності проведення тендерних процедур.