Моряки назвали загін іменем черкаського «Кузьмича», який рятував сомалійських полонених (відео)
- 30-06-2015, 10:49
- Черкаси та область / Відео
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1284
У Черкасах юні піхотинці будуть "Кузьмичами". Загін моряків назвуть на честь загиблого в АТО розвідника В’ячеслава Галви. Він воював в Африці, рятував Сомалійських полонених. Потім пішов у відставку та одружився. Через десять днів після весілля загинув на Сході.
Історія героя – в сюжеті vikka далі.
Олена Всеволодівна розглядає фото сина. Каже: навіть в дитинстві грався лише з автоматами. Вже тоді не було сумнівів - хлопець піде у військові. Зараз ці фото жінка далеко не ховає.
Олена Галва, мама: "Я себе выбрала те, которые мы периодически с отцом просматриваем. Он у нас везде"
Анатолій показує сімейну світлину. Каже: військову натуру син успадкував, і від нього, і від діда. Обоє воювали. Після школи хлопець обрав Інститут сухопутних військ.
Анатолій Галва, батько: "И мечта у него была с детства – стать разведчиком. Так он и попал сначала в 95 аэромобильную бригаду в разведроту. А потом в Киеве организовали отряд. Отдельный отряд специального назначения"
Бойовий товариш: "В тот момент как раз очень популярен был фильм "Особенности национальной охоты". И там был такой персонаж "Кузьмич", который был совершенно очаровательный и харизматичный. Эму очень нравился этот персонаж. Совпало две вещи: совокупности характера его. Потому что это один из не многих, которых я встречал. У него не было врагов. Его любили все абсолютно"
Потім курси в США, Франції та Великобританії. У 2009-му рятував у Сомалі українських полонених. Як почалась антитерористична операція – рвався на Схід, та не пройшов медкомісію. Воювати поїхав сам, як доброволець. Там до війни готував юнаків за унікальною чотириденною методикою.
Анатолій Галва, батько: "Вместе с тем, "они , – говорит, – в бой идут, а я буду сидеть смотреть?" – И вместе с ними в бой ходил. Там и погиб"
Загинув 26 серпня. Через десять днів після одруження. Отримував боєприпаси, і в руках зірвалась граната. Собою прикрив товаришів. Мати переповідає: того разу вперше не взяв з дому оберіг – ікону Святого Луки.
Олена Галва, мама: "Он бы живой, наверное, был бы. Она бы, наверне, его сохранила. Он везде ее с собой носил. Видите, она такая старенькая и немножко помятая"
Пам’ять про розвідника взявся нести черкаський Клуб юних моряків. Там із кращих учнів сформують загін піхотинців імені "Кузьмича". За три роки їх навчатимуть всьому, що вмів боєць. Справою керує Михайло. Він власноруч збирав матеріали та розробляв програму. А батьки В’ячеслава надали його особисте спорядження.
Михайло Шитко, викладач Клубу юних моряків: "Полковник Галва был специалистом очень многих дисциплин: огневая подготовка, легководолазная подготовка, водная, рукопашный бой, искусство выживания. И все начальные навыки по вот этим дисциплинам наши дети получат здесь в клубе"
Анатолій Галва, батько: "Дня такого нет, чтоб я с ним не разговаривал, и чтоб я не вставал… Это гордость наша"
У розвідника було хобі – відеоблоги. Вони залишились на пам’ять для батьків та товаришів. Вже незабаром, обіцяють в Клубі моряків, буде ще й загін юних піхотинців імені В’ячеслава Галви – легендарного "Кузьмича".