Аграрний сектор як визначний вектор розвитку економіки Уманщини

30 червня, у залі адміністративного будинку Уманської районної ради відбулась кущова нарада на тему: «Про роль громадських об’єднань сільськогосподарських товаровиробників в захисті економічної діяльності сільськогосподарських підприємств». На Уманщині головним ресурсним потенціалом є земля, тому аграрний сектор і визначає спеціалізацію розвитку економіки Уманського району. Тож, обговорення цього питання є важливим на сьогоднішній день.

Для участі у роботі наради були запрошені: голова Уманської районної державної адміністрації Віталій Олійник, Голова Уманської районної ради Олександр Дячук, директор Департаменту агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації Ігор Колодка, голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков, голова Спілки сільськогосподарських товаровиробників Черкаської області Микола Половинка, голова Спілки сільськогосподарських товаровиробників Уманського району Володимир Мальченко, начальники управлінь агропромислового розвитку Уманського, Жашківського, Тальнівського, Христинівського, Маньківського, Монастирищенського районів та керівники сільськогосподарських підприємств, Уманського, Жашківського, Тальнівського, Христинівського, Маньківського Монастирищенського районів.

Ніяке суспільство не зможе функціонувати нормально, якщо не матиме високорозвиненого аграрного сектора і достатньої кількості продовольства для забезпечення населення. Сьогодні, саме в аграрному секторі створюється більше 80% валової продукції району, зосереджено основні виробничі фонди, працює четверта частина населення, зайнятого в економіці району.

Ядро сільськогосподарського виробництва Уманщини становлять 35 великотоварних агроформувань, які обробляють 63,4,3% орних земель (67,4 тис. га ріллі) Крім того, в районі здійснюють виробничу діяльність 70 фермерських господарства, які в загальному обробляють 9,1 тис. га ріллі. Разом з тим не слід знижувати роль особистих селянських господарств, які залишаються основними виробниками плодоовочевої продукції, картоплі, а також значних обсягів тваринницької продукції.

«Уманщина є одним із лідерів з виробництва зернових культур у області, виробляючи щорічно в межах 8 -10 % загально обласного обсягу зерна. Зернові культури під урожай 2015 року посіяно на 55,9 тис. га ріллі з яких 47% займають посіви озимої пшениці, а це 26,5 тис. га. Вагоме місце в зерновому клині займає кукурудза на зерно площі якої склали 18 тис. га. Великий потенціал Уманщина має у виробництві овочевої продукції закритого типу, гордістю району є Уманський тепличний комбінат, який знаний на теренах України так і за її межами. В той же час, слід відзначити, що нестабільна цінова політика на вироблену сільськогосподарську продукцію, диспаритет цін між засобами виробничих ресурсів, які використовуються в сільськогосподарському виробництві та продукцією аграрного сектора негативно впливають на функціонування сільської галузі та її розвиток. При цьому, сільгосппідприємства залишаються добросовісними платниками податків, зборів, і є на сьогодні, в складний для держави час – локомотивом економіки», – доповів голова Уманської районної державної адміністрації Віталій Олійник.

Зараз особливо гостро постає питання землекористування. Земельне законодавство недосконале, процедури носять бюрократичний характер. Механізми набуття прав на землю (оренду) залишаються складними і непрозорими та не передбачають добросовісної конкуренції.

Місцеві громади позбавленні права координувати дії по використанню земель резерву і запасу, які обліковуються в адміністративних межах сільських територій, що негативно впливає на Процес прийняття рішень щодо передачі (надання) земельних ділянок у власність (оренду) та позбавлений публічного контролю.

Тож, на нараді був оголошений ряд питань, які потребують вирішення на державному рівні: 1) удосконалення земельного податку, як інструменту стимулювання до раціонального та ефективного використання земельних ділянок; 2) розробка механізмів стимулювання землекористувачів для організації використання земель в цілісних масивах; 3) законодавче врегулювання та передача у комунальну власність земель державної власності, розташованих за межами населених пунктів.

Досвіт Європейських країн засвідчує: прозорий розвиток аграрного бізнесу, перш за все, полягає в сплаті податків усіма суб’єктами господарювання в розрахунку з одного гектара використовуваної землі, що сприяє достатньому формуванню бюджету території, а отже її повноцінному розвитку.

Теми: Умань
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
  4. У Черкасах загадали жертв Голодомору
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ