Корпорація IBM розробила супершвидкий чіп
- 10-07-2015, 13:12
- У світі / Hi-Tech
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1512
Корпорація IBM оголосила про розробку нового типу надщільного чіпу, що забезпечує продуктивність в чотири рази вище тієї, яку можуть забезпечити найпотужніші процесори, доступні на ринку.
Можливість зробити чіп більш продуктивним при тих же розмірах кристала є результатом зменшення транзисторів, які складають цей чіп. До недавнього часу виробники були здатні випускати кристали, в яких використовувався 14-нанометровий техпроцес, і зараз планомірно переходять до 10-нанометрового стандарту. Газета New York Times повідомляє, що IBM знайшла можливість виробництва 7-нм транзисторів. Для контексту додамо, що, наприклад, діаметр спіралі ДНК становить 2,5 нм, інформує hi-news.ru.
Компанія заявляє, що вдалося їй це завдяки використанню у виробничому процесі сплаву кремнію-германію, замість звичайного кремнію. Вибір нового матеріалу дозволяє створювати транзистори, які швидше перемикаються і використовують менше енергії для роботи. І це якщо не говорити про те, що новий матеріал дозволяє більш щільно розташовувати їх на чіпі.
IBM вважає, що тепер є можливість створювати процесори з понад 20 мільярдами транзисторів на чіпі, що приблизно в чотири рази більше, ніж можуть запропонувати найсучасніші й продуктивні чіпи. Справедливості заради відзначимо, що нові чіпи IBM зараз проходять активну фазу розробки і не є кінцевим споживчим продуктом, проте це ніяк не зменшує важливість оголошення компанії.
Джерело: