Як заощадити енергію та власні кошти
- 15-07-2015, 09:36
- Україна / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 792
Отримуючи платіжки на послуги, ми бачимо що їх ціна невпинно зростає, тому нас все більше турбує питання як заощадити, але водночас і не позбавляти себе благ. Використовуючи сучасні засоби ми легко зможемо скоротити витрати не завдаючи шкоди здоров’ю і комфорту. Щоб зменшити витрату електроенергії, необхідно попередньо проаналізувати, через що у вашій родині значно підвищується витрата енергії.
Взимку регулюйте постійну температуру в будинку. Через відчинені впродовж багатьох годин кватирки вікон Ви отримуєте не тільки свіже повітря, а й значно втрачаєте тепло.
Краще провітрювати частіше, лише протягом 10-15 хвилин при широко відчиненому вікні. За цей час стіни приміщення не встигають охолонути. Чим холодніше на вулиці, тим коротшим має бути провітрювання, оскільки тоді циркуляція повітря відбувається значно швидше.
Якщо Ви помітили, що батареї недостатньо чи нерівномірно прогріваються, то це може бути результат утворення повітряних пробок, що утворилися у неопалювальний період. Для цього потрібно відкрити клапан на батареї, підставивши якийсь посуд, і дочекатися доки не піде вода. Коли почне текти вода, завоздушення немає.
Встановіть захисний екран! Багато тепла втрачається через стіни за опалювальними радіаторами. Теплові витрати збільшуються на 3-4% від тепловіддачі приладів, якщо вони стоять у нішах. Аби зменшити ці втрати, між батареєю і стіною можна встановити своєрідний теплозахисний екран з алюмінієвої фольги або з алюмінієвим покриттям.
На ніч закривайте штори! Мова йде про короткі штори, які не закривають простір навколо радіаторної батареї. Занадто довгі штори та меблі біля батарей помітно зменшують ефективність опалення; тому бажано, щоб простір біля радіаторів був вільним. Тепло від батарей має безперешкодно передаватися у кімнату, де вони встановлені.
Заощаджуємо на побутових приладах
Купуйте енергозберігаючі побутові прилади. Прилади з найменшим рівнем електроспоживання маркуються літерами «А» або «А+». Наприклад, холодильник класу «А» або «А+» споживає електроенергії на 30%-50% менше від загального електроспоживання холодильників класу «В».
Використовуйте новітні освітлювальні прилади (компактні світлодіодні лампи), які дають змогу заощаджувати від 80% до 90% електроенергії. Світла в будинку має бути достатньо, адже воно забезпечує комфорт, що сприятливо впливає на здоров’я.