Керівник Чорнобаївщини розповів про її проблеми

Голова Чорнобаївської РДА Григорій Миколайович ЗінченкоГолова Чорнобаївської РДА Григорій Миколайович Зінченко розповів про найактуальніші проблеми життєдіяльності району, над вирішенням яких працює виконавча влада.

Тему розмови з головою РДА — про здобутки аграріїв — обрано не випадково, адже район утримує передові позиції в області по виробництву сільськогосподарської продукції. А 16 листопада в Україні відзначається День працівників сільського господарства — свято, до якого має безпосереднє відношення мало не кожен мешканець району.

— Григорію Миколайовичу, з якими здобутками район зустрічає День працівників сільського господарства?

— 2014 рік став непростим для вітчизняного сільськогосподарського виробництва. Незважаючи на всі складності, і , в першу чергу, погодні умови, трудівниками району отримано хороші результати.

Зібрано рекордну урожайність ранніх зернових по сільськогосподарських підприємствах, яка склала 53,2 ц добірного зерна з кожного гектара, в т.ч. озимої пшениці – 55,9 ц/га, озимого ячменю – 61,1 ц/га, ярого ячменю 41,6 ц/га, гороху – 34,7 ц/га.

Валовий збір зернових по всіх категоріях господарств очікуємо на рівні 235 тис. тонн.

В господарствах утримується 25 відсот-ків обласного поголів’я великої рогатої худоби. На Чорнобаївський район припадає майже 30 відсотків обласного виробітку молока і 24 відсотки м’яса яловичини.

60 відсотків надходжень до бюджетів всіх рівнів – це кошти сільськогосподарської галузі.

— Ми звикли говорити про досягнення сількогосподарських підприємств основного кола. А який внесок у розвиток галузі малого бізнесу, зокрема, фермерських господарств?

— В районі діє 100 сільськогосподарських підприємств, в тому числі — 48 фермерських господарств, в обробітку малого бізнесу знаходиться 5700 га ріллі. Всі вони в основному займаються вирощуванням зернових та технічних культур, урожайність яких досягає середньорайонних показників, що дає вагомий внесок у валове виробництво.

На жаль, малий бізнес не хоче займатися тваринництвом, а це були б нові робочі місця. Ось над чим необхідно працювати.

— Район є лідером по щільності ВРХ на 100 га сільськогосподарських угідь. Які підприємства — серед лідерів?

— Слід віддзначити такі господарства як СТОВ «Кліщинське», СТОВ «Лан», ПСП «Нива», СТОВ «Придніпровське», ТОВ ім. Шевченка.

— Цього року Чорнобаївщина недоотримала урожаю кукурудзи, тож чи буде тваринництво забезпечено в достатній мірі власними кормами?

— В зв’язку з тим, що валове виробництво кукурудзи в цьому році менше від від минулорічного, сільськогосподарськими підприємствами буде менше реалізовано зерна кукурудзи, так як чисельність поголів’я худоби не заплановано на реалізацію. До того ж, підприємствами заготовлено 145 тис. т силосу, 7,5 тис. т сіна, 30 тис. т сінажу.

— Завершена осіння посівна компанія. Чи значно змінюється структура посівів?

— В структурі вирощуваних культур сільгосптоваровиробниками району під зерновий клин щорічно відводиться 50% посівних площ; 26% — під технічні культури, 20% — під кормові, 4% — під картоплю та овочеві культури.

В структурі зернових пріоритет надається озимій пшениці та кукурудзі, як культурам з високим потенціалом урожайності. Така структура посівних площ дає можливість сільськогосподарським підприємствам щорічно отримувати необхідний вал продовольчого і фуражного зерна та в повній мірі забезпечувати тваринницьку галузь району повноцінними кормами.

Цього року площа озимих на зерно збільшилась в сільськогосподарських підприємствах майже на 3 тис. га. Протягом останніх років вдається отримувати високі врожаї ранніх зернових, через несприятливі погодні умови недотримуємо врожаї пізніх культур, відповідна реакція і господарників.

— Основна кількість зайнятих в економіці району — це працівники сільського господарства?

— Так, в загальній структурі працюючих району працівники сільськогосподарської галузі   становлять   майже 50 відсотків.

Слід відзначити, що Чорнобаївський район посідає перше місце в області за кількістю працюючих в сільському господарстві.

Нині в галузі задіяно понад 4 тис. осіб, розмір їх середньої заробітної плати становить 2469 грн. Найвищий рівень заробітної плати — в СТОВ «Агроко», СТОВ «Світанок», СТОВ «Придніпровське».

— Які проблеми найбільше стримували розвиток сільськогосподарської галузі?

— В першу чергу — цінова політика. Цьогорічна цінова ситуація складається таким чином, що на протязі року в тваринництві була вигідною лише ціна на молоко, тож багато господарств взяли напрямок виробництва на молочне скотарство. Нормальна закупівельна ціна на молодняк ВРХ високовагових кондицій, свиней стабілізувалась лише восени. Тому сільгосппідприємства знову розпочнуть залишати на вирощування ВРХ та нарощувати свинопоголів’я.

На жаль, протягом року СТОВ «Богодухівське» з 9 тисяч свинопоголів’я залишило тільки батьківське стадо; основна причина — висока ціна на концентровані корми. ПП «Джулай» та ТОВ «Чорнобай-м’ясо» також дещо зменшили кількість поголів’я.

— Які першочергові завдання селян?

— В тваринництві, в першу чергу, це підготовка до зимівлі, завершення ремонтів тваринницьких приміщень, утеплення, переведення тварин з літніх таборів в приміщення, хоча в 7 сільгосппідприємствах молодняк вже не перший рік зимує в зимніх таборах.

В рослинництві, для забезпечення майбутнього урожаю, буде проводитись закупівля мінеральних добрив, посівного матеріалу, підготовка техніки до весняно-польових робіт.

— Соціальна сфера традиційно підтримується сільськогосподарськими товаровиробниками: ремонти шкіл, будинків культури, ФАПів. На даний час, через брак коштів, проблемним постає питання ремонту доріг. Чи плануєте якось вирішити цю проблему?

— Так, я щиро вдячний тим керівникам, які не чекають якихось дотацій і коштів, а, як справжні господарі, самі бачать, де є проблема, і вирішують її. Так, на соціальну сферу господарствами району направлено понад 3 млн. гривень.

А от дороги дійсно в дуже плачевному стані. Та деякі кроки в цьому напрямку зроблено. Директор ПСП «Нива» В.О. Гонтар та директор СТОВ «Маяк» С. В. Лихошерст, поремонтувавши дороги в населених пунктах, відповідно — Лукашівка та Велика Бурімка, вийшли з ініціативою сприяння у проведенні ямкового ремонту відрізку дороги Чорнобай – Велика Бурімка. (Одну із відремонтованих частин дороги ви бачите на знімку — ред.)

Філія Золотоніської ДЕД та Чорнобаївська ДЕД зголосились провести ремонт своїми матеріалами, а їх забезпечили паливно-мастильними матеріалами господарства, землі яких виходять на цю дорогу: ПСП «Нива», ПАТ «Велика Бурімка», ПСП «Веселий Хутір», СТОВ «Маяк», ФГ «Веселохутірське», ФГ «Лідія», ПП «Джулай», ФГ «Вишнівка», ФГ «Зоря», СТОВ «Канівці».

Маємо надію, що наступного року й інші господарства підтримають цю ініціативу .

— Багато жителів району долучалися до надання допомоги українській армії. Який внесок сільськогосподарських товаровиробників у цю справу?

— Асоціація сільськогосподарських товаровиробників, асоціація «Незалежне обєднання сільськогосподарських підприємств Чорнобаївського району», фермерські господарства для потреб армії виділили понад 450 тис. грн. Ці кошти були направлені для придбання амуніції, продуктів харчування.

— І на завершення нашої розмови. Які Ваші побажання аграріям з нагоди їх професійного свята?

Щиро вітаю зі святом усіх, хто розумом і руками щодня долучається до важливих аграрних справ. Цей день — свято дбайливих господарів, незалежно від форм власності та господарювання. Щиро бажаю вам щастя, здоров’я, добробуту, подальших успіхів в ім’я розквіту України.

За інформацією редакції газети “Світлий шлях”

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ