До Черкас завітала колона велосипедистів за участю незрячих
- 15-07-2015, 19:47
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 859
Вже другий тиждень незрячі та зрячі велосипедисти з усієї України у рамках Всеукраїнського велопробігу під назвою «Бачу! Можу! Допоможу!» долають сотні кілометрів, аби привернути увагу суспільства до проблем людей з порушенням зору. А також – зібрати кошти на облаштування у Львові першої в Україні Сенсотеки – простору для дозвілля та неформальної інклюзивної освіти як зрячої, так і не зрячої молоді. Зокрема, там будуть створені умови для активізації усіх органів чуття. Це допоможе людям з порушенням зору краще адаптуватись у суспільстві.
Учора ввечері, 14 липня, колона велосипедистів завітала до Черкас, де їх гостинно зустрічали черкасці, деякі з яких приєднались на власних двоколісних до велопробігу. А вже сьогодні, поспілкувавшись напередодні з міським головою Сергієм Одаричем та поділившись власними враженнями від тривалої подорожі із журналістами, гості рушили далі.
Наступними містами їх маршруту у найближчий тиждень стануть Корсунь-Шевченківський, Умань, Вінниця, Чернівці, Івано-Франківськ, Тернопіль та Львів, до якого учасники велопробігу планують дістатись 5 серпня.
Як розповіла організатор цієї акції Вікторія Лучка, саме зі Львову 4 липня вирушили велосипедисти, левова частина з яких мають порушення зору. За два минулих тижні вони на власних двоколісних тандемах проїхали Львівську, Тернопільську, Рівненську, Житомирську та Київську області. А нині – долають простори Черкащини. Загалом маршрут велопробігу охоплює десять областей західної та центральної частини нашої держави.
Сьогодні під час прес-конференції гості відзначили особливу гостинність та підтримку міської влади і черкасців, які супроводжували учасників велопробігу, створюючи комфортні умови для пересування, щойно ті перетнули межі Черкас.
Приємно здивувала учасників велопробігу і розмітка та тактильні позначки сходинок до будівлі Черкаської міської ради, а також парапету, пофарбована у яскраво-жовтий колір, аби люди з порушенням зору мали змогу краще орієнтуватись.
Загалом гості висловились за необхідність активніше реалізовувати заходи щодо покращення інфраструктури для людей з обмеженими фізичними можливостями. Це стосується як розвитку міської інфраструктури (встановлення звукових світлофорів, спеціальних позначок для незрячих на дорогах, входах до громадських будівель, встановлення пандусів, заниження бордюрів та тротуарів на пішохідних переходах тощо), так і підвищення толерантності суспільства до таких громадян.
Як приклад, учасник велопробігу Юрій Генда навів поведінку окремих водіїв, які, ігноруючи елементарні правила безпеки та культури водіння, не раз створювали загрозливі ситуації на дорогах для велосипедистів.
– У Черкасах люди на вулицях нас привітно зустрічали. Дехто навіть долучився до велопробігу. Цікаво, що у Черкасах до нас приєдналось двоє осіб, які вирішили підтримати нашу ідею та проїхати наступний веломаршрут разом, – розповіла учасниця велопробігу Вікторія Шевчук.
А також додала, що загалом до участі у цьому велозаході приєднуються жителі з різних регіонів України. Вони можуть проїхати у складі колони весь маршрут, але чимало новоприбулих, долаючи десятки кілометрів, сходять з дистанції. Тоді як постійних учасників цього унікального велопробігу за участю незрячих велосипедистів – близько десяти. Для кожного з них участь у цьому благодійному проекті перш за все – виклик особисто собі, аби довести власну фізичну спроможність та силу духу, подолавши тривалий маршрут. А ще – це гарна можливість для спілкування, здобуття нового досвіду та вражень, які, напевно, запам’ятаються на все життя.
Для довідки:
Мета національного проекту під назвою «Бачу! Можу! Допоможу!» – показати українцям, що незрячі люди - рівноправні члени суспільства, а здатність «бачити» виходить далеко за межі фізичного зору. На шляху до Черкас зрячі та незрячі велосипедисти разом подолали тисячу кілометрів, попереду ще стільки ж.