Боротьба за ставок на Шполянщині
- 19-07-2015, 15:11
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 2661
Нещодавно на телеканал «Україна» надійшло звернення від громадської організації риболовів-любителів «Джерело» села Іскрене Шполянського району. У зверненні йдеться про те що у 2013 році рішенням Іскренської сільської ради було надано дозвіл на утворення громадської організації риболовів-любителів та передано на збереження, відновлення, примноження рибних запасів водоймища, яке знаходиться в межах населеного пункту (в центрі села Іскрене). Проте у березні 2014 року Черкаський господарський суд визнав рішення Іскренської сільської ради про надання дозволу на утворення громадської організації незаконним, і виніс рішення, що такий дозвіл повинна надавати райдержадміністрація. Але Іскренська сільська рада в свою чергу надала дозвіл на виготовлення технічної документації на ставок (всупереч тому, що така документація вже виготовлена і наявна в громадської організації «Джерело») підприємцю з м.Черкаси. Громада села ніколи не погодиться на те, щоб у селі господарювали чужі люди, і буде відстоювати своє законне право.
До Шполянської райдержадміністрації в середу завітали працівники телеканалів «Україна» та «Рось», щоб отримати коментар від керівництва району і зясувати обставини ситуації центром якої стало водоймище села Іскрене.
- Влада району завжди перебуває на боці селян і зацікавлена в тому, щоб ставком користувалась сільська громада, - зазначає голова райдержадміністрації Володимир Потапенко, - Але це повинно відбуватись в рамках закону. Райдержадміністрацією було розглянуто звернення та надано роз’яснення що громадську організацію риболовів-любителів «Джерело» ухвалою та постановою суду ніхто не ліквідовував, а також ніхто не забороняв її діяльності. Черкаський окружний адміністративний суд виніс постанову про скасування рішення Іскренської сільської ради, яка передала в користування ставок громадській організації, але на це як встановив суд не мала законного права. Тому ми порекомендували організації «Джерело» оформити документи згідно чинного законодавства. Тобто відповідно Земельного кодексу України (ст.122) орендодавцям водних об’єктів , що надаються у користування на умовах оренди в межах населених пунктів, є сільські, селищі та міські ради. Користування ставком на умовах оренди надається за наявності паспорта водного об’єкта. Щоб виготовити необхідну документацію, потрібно звернутись із заявою до Черкаської обласної державної адміністрації.
Районне керівництво зацікавлене в передачі в оренду вказаний водний об’єкт, так як це є додаткове джерело наповнення місцевого бюджету. А кошти на розвиток соціально-гуманітарної сфери населеного пункту зараз вкрай необхідні.
Репортаж телеканалу [leech=
http://vikka.ua/news/03745-na-shpolyanschini-selyani-stali-na-zahist-stavu-video.htm
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ccn0FR448MQ
]vikka[/leech]
На Шполянщині селяни стали на захист ставка. Кажуть, його створили ще їхні батьки та діди більше півсотні років тому. Люди не хочуть віддавати свій спадок у оренду чужинцям, інакшої думки – сільський голова. Подробиці далі у сюжеті.
Гордість села Іскрене розхвалює Віктор Задорожній. Ставок на 120-гектарах землі для селян і місце відпочинку, і годувальниця. Кілька десятків років тамтешні живуть за рахунок риболовлі. Донедавна місцевою перлиною опікувалася громадська організація рибалок-любителів, яку створили самі ж селяни. Та тепер у селі подейкують, сільський голова хоче віддати ставок приватникам. Люди – проти, бо бояться, що новий "господар" до води їх і близько не пустить.
Надія Письменна, жителька с. Іскрене: "Як можна забрать у своїх людей, як можна і отдать комусь чужому."
Надія Сташенко, жителька с. Іскрене: "На Качурнику взяли ставок, обгородили, і корови пить води не можуть, кому вірить, кому, нікому не вірю, як заберуть землю, чи той ставок, заберуть і землю нашу".
Олександр Наливайко, житель с. Іскрене: "Тут риба вона мулом нічим не воня, хороша риба, а оце як прийдуть, я не знаю, шо тут оце будуть, це ж тут осьо кажуть, на одну вудочку можна ловить, а вони ж не позволять. Скажут платіть за білет."
Ставок місцеві вважають власністю громади. Бо його зробили ще їхні діди у 50-х роках минулого століття. Сільський голова на це має свої аргументи. Каже: ставок у громади забрав суд. Бо громадська організація і досі не виготовила потрібну технічну документацію. Тож водоймі підшукують нових власників.
Микола Остапчук, сільський голова с. Іскрене: "Ми як надавали ставок товариству на збереження і відтворення, другим пунктом у нас було зобов’язати товариство виготовляти технічну документацію, на шо були відповіді, що у нас документація є, але її по цей день немає. А шоб якось віддать чи на збереження, чи на відтворення, чи в оренду, чи просто віддать, потрібен бути хоть якийсь та договір".
Словами голови громада обурена. Запевняють: всі документи є, та їх просто не хочуть брати до уваги.
Петро Письменний, голова громадської організації рибалок-любителів "Джерело": "Є технічна документація, про яку говорили, що її немає, є земельний відвід, є кадастровий номер, це все є, але Миколі Івановичу це не підходить. – Чому? А тому що надо отдать тому чоловікові".
Районна влада на це тільки розводить руками. Пояснює: хто перший оформить усі необхідні для оренди документи, той і зможе хазяйнувати на ставку.
Володимир Потапенко, голова Шполянської РДА: "Наша відповідь адміністрації така: ми сьогодні за те, щоб на сьогоднішній день був ставок у громади іскрянської, але, щоб все було зроблено в правовому полі. Це перш за все заключення договорів, виготовлення водного паспорта".
Селяни кажуть: дооформлювати папери готові. Та як це не допоможе повернути ставок у власність громади, то планують радикальні дії.