Міськрада дозволила "Черкаситеплокомуненерго" реструктуризувати борг перед ЄБРР
- 23-07-2015, 13:11
- Черкаси та область / Економіка
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 806
Депутати міської ради проголосували за дозвіл комунальному підприємству "Черкаситеплокомуненерго" провести реструктуризацію взятого в Європейського банку реконструкції та розвитку кредиту. "За" відповідне рішення під час 35-ого пленарного засідання сесії висловилося 32 обранці. Відтак, підприємство отримує два роки кредитних канікул й почне виплачувати борг вже з березня 2016 року.
Кошти в розмірі понад 10 мільйонів гривень були взяті в ЄБРР ще в 2008-ому році на втілення проекту з ефективності енергозабезпечення в місті. Розгляд проекту рішення про реструктуризацію боргових зобов’язань підприємства ініціював міський голова Черкас Сергій Одарич. На його думку, такий крок мінімізує ризики потрапити місту до переліку недобросовісних позичальників.
– Звісно, ми можемо проігнорувати реструктуризацію й жити за старою угодою, але в такому випадку нам необхідно бути готовими погасити близько 40 мільйонів боргу перед банком, – зауважив міський голова. – Рік тому мали домовленість, аби банк не пред’являв нам претензії на оплату, адже це тягне серйозні негативні наслідки як для підприємства, так і для міста. У такому випадку нас фіксують як порушників кредитної угоди й ми потрапляємо, умовно, до чорного списку. У майбутньому це впливатиме на кредитний рейтинг міста. Реструктуризація боргу знімає ці ризики.
За його словами, комунальне підприємство перестало сплачувати тіло кредиту в березні 2014-ого року. Тоді частина коштів у розмірі 5 мільйонів гривень, котрі були акумульовані на платіж, "застрягли" на рахунках банку "Форум", який дотепер перебуває на стадії ліквідації.
– Якби не ситуація з банком, підприємство могло б ще в березні минулого року погасити тіло кредиту, – зауважив міський голова та додав, що при всьому, відсотки по кредиту справно сплачувалися.
Утім, під час обговорення проекту рішення не всі депутати були прихильниками необхідності перегляду умов повернення валютного кредиту. Так, Андрій Більда висловився за те, щоб спрямувати з бюджету необхідну суму для погашення простроченої заборгованості "Черкаситеплокомуненерго" перед Європейським банком.
– Наша країна нині перебуває на межі дефолту й невідомо, який уже завтра буде валютний курс, – зауважив він.
Його думку розділила й колега по депутатському корпусу Наталія Коваленко. Мовляв, інакше місто й буде втягнуте в нові валютні ризики. При реструктуризації відсоток по кредиту зростає із 3,75 до 6%.
– Саме підприємство в 2008-ому році не було ініціатором взяття цього кредиту, фактично тоді їх поставили перед фактом, – зазначила вона. – Тож перекладати зараз на них відповідальність, коли вони не здатні платити, ми не можемо. Водночас, наша фракція підтримує рішення про те, щоб спрямувати сорок мільйонів гривень на погашення кредиту.
Зрештою в результаті обговорення депутати більшістю голосів таки підтримали проект рішення про дозвіл на реструктуризацію кредиту між "Черкаситеплокомуненерго" та ЄБРР. Відповідно до нього, додатковий пільговий період становитиме два роки й діятиме до березня наступного року. Погасити взятий кредит підприємство має до 2027-ого року.