Черкаський драмтеатр заговорили?
- 30-07-2015, 21:43
- Черкаси та область / Театр
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1651
Комедією «Хто в домі господар» закрили минулого тижня театральний сезон актори Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка. Цей сезон був насичений театральними здобутками і творчими пошуками, проте запам’ятається сумною подією, що поділила життя театру на до та після.
Пожежа, що виникла 1 липня і повністю знищила глядацьку залу, стала особистою трагедією колективу театру. Але не більше. Про неї так багато говорили політики й чиновники різного рівня і штибу, що, схоже, таки заговорили. Сьогодні, майже через місяць після загорання, досі не названо причину пожежі, винних і, що головне, немає бодай якихось реальний дій на відновлення театру. Невідомо навіть скільки коштів потрібно на його відновлення, пише Вечірка.
Ще в перші дні після пожежі чиновники наперебій стали обіцяти, що не тягнутимуть резину із встановленням причин і початком відновлення приміщення театру. Були створені штаб з ліквідації наслідків, слідчо-оперативна група, спеціальна комісія. Проте, «титанічний» труд чиновників не дав бажаного результату — віз, як кажуть, і нині там: ані висновків, ані кошторису, лише наміри. Так, в управлінні культури обіцяють до 1 серпня підрахувати збитки від пожежі в театрі й назвати суму, необхідну на відновлення його приміщення. До цієї ж дати обіцяють створити благодійний фонд по збору коштів від небайдужих громадян. Натомість в УМВС у Черкаській області вже навіть не називають терміни встановлення причин загорання, хоч начальник ДСНС у Черкаській області Віктор Гвоздь обіцяв, що це буде зроблено через 10 днів після пожежі.
Речник начальника ДСНС у Черкаській області Костянтин Проценко, каже що черкаські рятувальники відповіли на всі запитання слідства, що ведеться за фактом пожежі. Тож відповідь на питання щодо її причин слід шукати у міліцейському відомстві, яке повинно мати повну картину.
— До нас надходило декілька запитів від міліції, — розповідає Костянтин Проценко. — Ми своєчасно відповіли на всі. Зокрема, ми дали висновок, що причиною пожежі не міг бути електрощиток, що знаходиться неподалік місця займання. Разом з тим ми не виключили можливість виникнення пожежі внаслідок дії людського фактору. Тобто, оскільки в приміщенні театру були люди, ми не можемо виключити підпал або необережне поводження з вогнем. А от що насправді було причиною, може сказати лише слідство: воно має повну картину, в тому числі записи камер спостереження.
Начальник сектору зв’язків із громадськістю УМВС у Черкаській області Дмитро Грищенко констатує, що причина пожежі не встановлена, а слідчий чекає на висновки експертиз. І жодного слова про зміст записів з камер відеоспостереження.
— Слідство чекає на висновки металографічної та паливо-мастильної експертиз, — говорить Дмитро Грищенко. — Вони зараз проводяться в Києві. Крім того, проводяться декілька інших експертиз нашим науково-дослідним експертно-криміналістичним центром. По справі допитано близько ста працівників театру. На місці загорання вилучено попільничку з недопалками, пляшку з-під коньяку та жмут електродроту. По них і проводяться експертизи.
Утім, хто винен, зараз не так важливо, як інше питання — що робити? Поки актори погорілого театру догравали сезон на чужих підмостках, власнику театру — обласна рада — та управлінцям культурного відомства — розпорядник коштів театру — вдалося просунутися не далі міліції.
Начальник управління культури облдержадміністрації Олексій Власовкаже, що сума збитків, завданих пожежею, а також суму коштів, необхідних на відновлення театру, буде встановлено спеціальною комісією до 1 серпня. Її одночасно очолюють заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль та заступник голови обласної ради Наталія Кравцова.
— Суму коштів, необхідних для відновлення театру, буде підраховано до 1 серпня, — розповідає Олексій Власов. — Але вже зараз зрозуміло, що обласний бюджет з цим завданням самостійно не впорається. Тому це буде співфінансування обласного та державного бюджетів, а також пожертви небайдужих громадян. Для цього також до 1 серпня буде створено благодійний фонд. Крім того актори театру виступили із власною ініціативою щодо відкриття іншого благодійного рахунку на відновлення театру.
Аби інші заклади культури із масовим перебуванням людей не повторили долю Черкаського драмтеатру, нині їх масово перевіряють на предмет протипожежної безпеки. Це напевно єдина обіцянка чиновників, здійснення якої вони не стали відкладати до 1 серпня. Втім, перевірити, не значить убезпечитися. Драмтеатр також перевіряли і також були виявлені порушення. Штраф не подіяв, а до старих недоліків додалися нові. Що з того вийшло, бачимо наочно.