Експертні висновки щодо пожежі в Драмтеатрі (ексклюзив)
- 31-07-2015, 22:18
- Черкаси та область / Пригоди
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1036
Надзвичайники проаналізували наслідки пожежі у будівлі Черкаського обласного музично-драматичного театру за цілим рядом професійних критеріїв.
Головний висновок експертів - Пожежа, що сталася в Драмтеатрі найімовірніше виникла внаслідок занесення джерела запалювання, що відноситься до групи «Відкритий вогонь». Транслюючи це визначення на загальнодоступну мову – даний висновок опосередковано підтверджує нашу інформацію про імовірний умисний характер виникнення пожежі, пише Кропива.
Нам вдалося з власних джерел отримати висновки експертної оцінки пожежі в Драматичному театрі. Частина досліджень на продукти згорання ще проводяться і будуть відомі згодом. Але навіть наявні в нас результати оцінки та аналізу пожежі – ставлять ще більше запитань перед правоохоронцями. Які нещодавно заявили, що опитали понад 100 осіб та розслідують справ за статтею необережне поводження з вогнем.
Окремо тепер варто відмітити і недолугість заяв політиків зокрема міського голови Сергія Одарича – який заявляв, що нібито на місці джерела пожежі було знайдено пляшку з під коньяку, як заявляв що в будівлі багато камер відеоспостереження. Далі говоримо мовою висновків експертів.
Місце первинного загорання.
За свідченням свідків, які виявили пожежу та відео з мобільного працівника театру, провівши аналіз ознак дії полум’я та високої температури на будівельні матеріали та конструкції, предмети та матеріали оздоблення глядацької зали встановлено, що первинне горіння виникло на балконі третього поверху глядацької зали. Далі полум’яне горіння по горючих предметах та матеріалах через дверні прорізи розповсюдилося в суміжні приміщення. Після руйнування перекриття полум’яне горіння перекинулося на покрівлю. Це підтверджується наступним:
- найбільш виражені дільниці відшарування штукатурки знаходяться на балконі 3 поверху з лівої сторони відносно центрального входу.
- ознаки направленості горіння носять загасаючий характер в напрямку до сценічної частини, яка була відокремлена за допомогою протипожежної завіси.
Осередкова зона пожежі орієнтовно знаходиться на балконі третього поверху, з лівої сторони відносно центрального входу в місці розташування 26-28 місця 1 ряду.
Версії відносно вірогідних джерел запалювання. Це не було коротке замкнення.
На підставі вивчення характеристик балкону театру були висунуті та проаналізовані версії щодо можливих джерел запалювання на даній пожежі:
- тепло отримане від більш розігрітого або розжареного предмета
- теплові прояви електричної енергії
- відкрите полум’я
В ході дослідження пожежі на підставі результатів огляду місця пожежі були відхилені версії про утворення таких джерел запалювання:
- Теплові прояви електричної енергії з наступних причин:
- електрична мережа має сліди дії вогню та високої температури у вигляді вигорання та оплавлення ізоляції електропроводів зовні.
- характерні ознаки у вигляді оплавлень струмоведучих жил електропроводів відсутні.
- в ході огляду місця пожежі будь-яких електричних приладів, обладнання та устаткування в осередкових зонах виявлено не було
- згідно звіту перевірки технічного стану та випробування електроустаткування відповідно до вимог, встановлено, що обладнання, проводка, апарати захисту знаходяться в задовільному стані і є придатними для подальшої експлуатації.
Відкрите полум’я
Таким чином найбільш вірогідною групою джерел запалювання залишається «Відкрите полум’я».
Дна група джерел запалювання поділяється на малокалорійні і висококалорійні джерела запалювання.
До малокалорійного відносяться тліючі предмети, наприклад сигарета, полум’я сірника запальничка і т.п. Для виникнення горіння від них потрібна наявність легкозаймистих матеріалів або тривалий час впливу.
Висококалорійне джерело запалювання (факел, полум’я газової горілки і т.п.) може викликати загорання навіть важко займистих матеріалів.
Пожежа в Драмтеатрі – це результат діяльності людини
Виникнення горіння від джерел запалювання, що відносяться до групи «Відкрите полумя» завжди пов’язане з фізичною діяльністю людини. В ході дослідження пожежі було встановлено, що на об’єкті пожежі, а саме на балконі третього поверху театру, знаходились люди у яких був вільний доступ до місця виникнення пожежі.
На підставі викладеного, а також приймаючи до уваги пожежну обстановку та динаміку розвитку пожежі можна зробити висновок, що первинне горіння виникло у результаті дії джерела запалювання, що відноситься до групи «Відкритий вогонь».
Під причиною пожежі розуміють обставину, дію, процес, що безпосередньо спричиняє виникнення пожежі. При цьому спеціалісти розглядають лише технічні, об’єктивні сторони цих явищ та обставин і не вправі оцінювати вольовий момент причини, пов'язаний з якими небудь діями або бедіяльністю осіб.
Висновки:
- Осередок пожежі розташований на балконі 3 поверху глядацької зали з лівої сторони відносно центрального входу до театру.
- Пожежа, що сталася в Драмтеатрі найімовірніше виникла внаслідок занесення джерела запалювання, що відноситься до групи «Відкритий вогонь».
Таким чином у правоохоронців є всі підстави розслідувати справу саме за статтею 194 ККУ – підпал. Про те, що дані висновки явно носять ознаки підпалу будівлі Драмтеатру підтвердили і декілька досвідчених пожежників(проте не публічно в приватній розмові.) Очевидно, що всієї правди про пожежу в Драмтеатрі суспільство взагалі ніколи не дізнається.