Юні археологи поповнили колекцію музею трипільської культури унікальними знахідками

Археологічна практика проходила на базі національного історико-культурного заповідника “Трипільська культура” в селі Легедзине Тальнівського району

Завершився другий заїзд археологічної практики студентів Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Для 25 першокурсників ННІ історії і філософії це були 13 незабутніх днів, насичених не тільки роботою, а й цікавими лекціями та змістовним дозвіллям. Про це інформують у прес-службі закладу.

Археологічна практика проходила на базі національного історико-культурного заповідника “Трипільська культура” в селі Легедзине Тальнівського району.

Студенти взяли участь у польовій експедиції інституту археології НАН України під керівництвом вченого секретаря інституту Олексія Корвіна-Піотровського та долучилися до розкопок трипільських поселень-гігантів в селах Тальянки та Доброводи.

Жили у мальовничій місцевості на окраїнах села Легедзиного, в спеціально підготовлених наметах.

Кожен день у юних археологів був насичений подіями. Після ранкового підйому і сніданку студенти, поділившись на групи, вирушали на об’єкти. Перша частина – в Доброводи на розкопку унікального гончарного горна та дослідження “мегаспоруди”. Друга відбувала в Тальянки, де також проводяться розкопки горна (до речі, найбільш збереженого з усіх).

За час перебування на практиці було розкопано декілька унікальних знахідок: антропоморфну статуетку жінки, зооморфну статуетку собаки, гральну фішку. Усі речі найближчим часі прикрасять музей трипільської культури.

Окрім роботи в розкопі на полі, студенти відвідали музей національного історико-культурного заповідника “Трипільська культура”. Екскурсію провів директор музею Владислав Чабанюк.

Теоретичною частиною слугували лекції відомих археологів, співробітників інституту археології НАН України: Олексія Корвіна-Піотровського, Сергія Рижова, Валентини Шумової, які детально акцентували увагу на особливостях трипільської культури та розповідали про її місце серед етнолітичних культур.

Останній день перебування завершився традиційною посвятою в археологи-любителі та врученням пам’ятних сувенірів.

Студенти висловлюють подяку викладачам кафедри АНІСІД Михайлу Сиволапу та Ігору Фаренію, дирекції ННІ історії і філософії та директору Наталії Земзюліній. Ці люди, а ще – директор заповідника “Трипільська культура” Владислав Чабанюк, який забезпечив проживання групи і поїздки на об’єкти, долучилися до організації практики і щоденно турбувалася про студентів. Окрема вдячність – інституту археології НАН України та Олексію Генріховичу Корвіну-Піотровському за надану студентам можливість взяти участь у трипільській експедиції.

Сама археологічна практика в заповіднику “Трипільська культура” для студентів Черкаського національного стала можлива завдяки підтримці Інституту Президента Віктора Ющенка “Стратегічні ініціативи”. За сприяння Віктора Андрійовича було надано фінансову допомогу українським археологам.

За словами Владислава Чабанюка, розкопки найбільшого у світі поселення трипільської культури на Черкащині тривають із 80-их років. Але допомогу від українських меценатів археологи отримали вперше, починаючи з 1994 року. Досі про фінансування роботи вітчизняних археологів піклувався Інститут археології, шукаючи гранти та іноземних благодійників.

Надзвичайно важливо й те, що студенти Черкаського національного мали можливість попрацювати на археологічному об’єкті світового рівня під керівництвом кращих археологів України.

Теми: Тальне
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. За апеляцією прокурора ухилянта засуджено до реального позбавлення волі
  2. Черкаська область посідає девʼяте місце за рівнем захворюваності на туберкульоз в Україні
  3. Батьки, учні та викладачі виступили проти закриття професійного ліцею у Черкасах (ВІДЕО)
  4. Черкаси підтримують армію: на сесії міськради проголосували за суттєву підтримку ЗСУ
  5. Україна може претендувати на 280 мільярдів доларів російських активів
  6. На Черкащині розпочався сезон кліщів
  7. У Черкасах виявили водія, у якого норма алкоголю перевищувала у понад 15 разів
  8. На Черкащині судитимуть директорку підприємства, яка привласнила бюджетні кошти
  9. 15000 доларів за незаконний перетин державного кордону: на Черкащині викрито схему
  10. Изучение покера в онлайн-школе: какие курсы подойдут игрокам?
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ