Особливості шостої хвилі мобілізації
- 5-08-2015, 20:28
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 815
Відповідно до Указу Президента України від 14 січня 2015 року №15/2015 «Про часткову мобілізацію», затвердженого Законом України від 15 січня 2015 року №113-VIII, з 19 червня 2015 року стартувала шоста хвиля мобілізації, яка триватиме до 17 вересня 2015 року.
Основне завдання, яке потрібно вирішити спільними зусиллями військового комісаріату, органів місцевої, виконавчої влади – забезпечити заміну наших воїнів, що були призвані минулого року під час ІІІ хвилі мобілізації та вже більше року ризикують життям в зоні АТО. Нам необхідно дати можливість бійцям, в тому числі нашим землякам, повернутися додому, до рідних і близьких, відпочити та приступити до мирної праці. Їх повинні замінити чоловіки, які прийдуть в зону АТО в рамках шостої хвилі мобілізації.
У ході шостої хвилі мобілізації на військову службу в рівних пропорціях будуть призиватися чоловіки з досвідом служби і ті, які раніше не служили.
Військовозобов’язані у віці від 25 до 50 років, які визнані придатними за результатами військово –медичної комісії і підлягають мобілізації.
Збільшено терміни проведення курсової підготовки - в середньому- 4-5 тижнів проходить підготовка військових фахівців у навчальних центрах, після цього військовослужбовці направляються на полігони, де проходять етап бойового злагодження підрозділів. Це займає 2-3 тижні. І тільки за підсумками контрольних вправ, залікових навчань приймається рішення, чи готовий підрозділ до виконання завдань у зоні АТО.
Продовжується створення електронного державного реєстру військовозобов’язаних і призовників. Для створення цього реєстру будуть використані дані фіскальної, міграційної, прикордонної служб, а також база виборців України. Таким чином, на 90% виключаються можливості для ухилення від служби. Одночасно продовжується робота щодо посилення відповідальності за ухилення від мобілізації. Якщо вам вручили повістку – це не означає 100% призов на службу. Повістка вручається насамперед для уточнення військово-облікових даних, перевірки наявності у громадянина права на відстрочку, можливості його використання в армії відповідно до його військової або цивільної спеціальності. Тільки після цього можливе проходження військово-лікарняної комісії. За її результатами приймається рішення про мобілізацію.
Призов громадян під час мобілізації забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. Повістку вручають працівники місцевих військових комісаріатів або представники сільських чи селищних рад. У повістці має бути зазначено час та адреса, куди повинен прибути військовозобов’язаний. Також у ній має бути прізвище та ім’я особи, яка підлягає мобілізації, підпис районного військового комісара, гербова печатка.
Громадяни України віком до 25 років, які не проходили військову службу, можуть зараховуватися на військову службу виключно шляхом укладення контракту.
При будь-яких умовах військовослужбовці, призвані на строкову військову службу, відправлятись у зону АТО не будуть.