У Черкасах може з’явитись перший хоспіс
- 26-08-2015, 14:08
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1201
28 серпня на сесію обласної ради буде винесено Програму розвитку паліативної допомоги на 2015 – 2020 роки. Сьогодні депутатська комісія з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства вирішила рекомендувати винести її проект на порядок денний чергової сесії. Про це повідомляє прес-служба Черкаського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».
Головний лікар онкодиспансеру Віктор Парамонов презентував програму не лише депутатам-членам комісії: на засіданні були присутні голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко, її перша заступниця Наталія Кравцова, директор Департаменту охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації Михайло Лобас та його заступник Олег Найдан. До участі в засіданні комісії були також запрошені представники громадськості – ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Тамара Борисова та Алла Юрковська.
За визнанням Віктора Парамонова Черкаська область в плані розвитку паліативної допомоги відстала від країн Західної Європи років на 100, років на 30-40 – від країн Східної Європи. Навіть деякі області України, такі як Харківська, Львівська, Івано-Франківська випередили Черкаську на 10-15 років. На даний момент в Черкаській області налічується близько 1,5-2 тисяч хворих, які потребують паліативної допомоги. Але в стінах обласного онкодиспансеру спеціалізовану медичну допомогу отримує не більше 100 осіб. Куди ж діваються решта, хто потребує не лише медичної, але і психологічної, соціальної підтримки? Помирають вдома, оточені рідними і близькими людьми, які при всьому бажанні не можуть надати необхідної допомоги, а найчастіше потребують її самі.
Розроблена та запропонована до розгляду депутатами Програма розвитку паліативної допомоги на 2015 – 2020 роки дозволить створити систему, при якій людині буде гарантоване право померти так само, як вона і народжується: з повагою до її особистості та організму.
Валентина Коваленко, голова Черкаської облради, відмітила, що їй приємно, що саме за нинішньої каденції депутатів буде прийнято таку програму. Наявність такої програми є ознакою атмосфери милосердя та морально-духовного клімату країни.
Учасники обговорення відмітили, що фінансова медикаментозна складова Програми сягає 60 млн.грн на 5 років. Але навіть при відсутності повного фінансування з коштів обласного бюджету Програма розвитку паліативної допомоги дасть можливість залучати міжнародну фінансову допомогу та кошти благодійних фондів, які чекають від обласної влади здійснення перших кроків, які продемонстрували б небайдужість та повагу до людського життя від його початку до його кінця.