Золотоноша ще на крок наблизилася до подолання свого екоклопоту

очисні спорудиСтічні води з міста вже не потрапляють прямісінько в річку, як досі. На місцевих очисних спорудах запрацювала перша гілка. Їх проінспектував очільник області. Юрій Ткаченко взяв участь у роботі міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Ця гілка працює в тестовому режимі вже тиждень. А – це біофільтри, відстійники та біоставки. Міський голова Золотоноші пояснює: навмисне цього не афішували, щоби спершу все до пуття налагодити.

– Це дає змогу привести наші скиди, відповідно до чинних норм, – пояснює Віталій Войцехівський. – Тобто стічні води потраплятимуть у Дніпро очищеними. Окремі показники вже покращилися. Хоча технологічний процес ще налагоджуємо. Усе це стосується однієї гілки. На це ми маємо кошти. Тепер чекаємо фінансування від Державного фонду регіонального розвитку на другу гілку. У нас невдовзі запрацюють кілька підприємств, деякі розширюватимуть виробництво, тому потрібно збільшувати потужності. Також маємо до кінця року добудувати ще насосні станції.

Очисні споруди в Золотоноші після аварії реконструюють ще із 2004 року. Увесь цей час місцеві жителі скаржилися на постійний сморід і вкрай забруднену воду. Торік на відбудову споруд із обласного бюджету спрямували понад 3 млн грн, цьогоріч – ще понад 8,5 млн грн.

– Ми просто зобов’язані завершити цей довгобуд, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Однак очікуваний результат буде за однієї умови. Підприємства й заклади міста, які визнані найбільшими забруднювачами, мають свої локальні очисні споруди. Вони можуть накопичувати стоки та здійснювати залповий скид у міську каналізацію. А це призведе до зупинки наших очисних споруд – увесь процес треба буде починати заново. Тому скрізь мусять дотримуватися норм. Ми комісійно доручили міськводоканалу контролювати стоки. Якщо бачитимуть залпові скиди – від’єднуватимуть такі об’єкти. Залучатимемо й екоінспекцію.

Окрім того, міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила: два найбільші забруднювачі міськканалізації – Центральна районна лікарня та «Золотоніський маслоробний комбінат» – мають доладнати свої локальні споруди. Бо в лікарні є кілька об’єктів, які до них не під’єднані. А в комбінату поки працює лише перша черга його очисних споруд.

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ