В лісництві на Уманщині експериментують з вирощуванням дубів
- 2-09-2015, 08:23
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 835
Що посієш, те й пожнеш – свідчить народна мудрість. Притримуються цієї думки і у Собківському лісництві, де якості посівного та посадкового матеріалу приділяють особливу увагу.
Про це повідомила прес-служба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.
За словами лісничого Собківського лісництва Петра Шевчука, культури тут створюють в основному посівом жолудя. – Це дозволяє значно прискорити їх вирощування та досягати росту 15-18 см. вже з 1-го року життя, - розповідає лісівник.
Жолудь відразу пускає корінь і починає добре рости. Натомість при пересадці рослина на рік чи два призупиняє ріст, адаптуючи до нових умов кореневу систему.
На окремих родючих ділянках землі приріст сіянця у перший рік може сягати до 25 см. А 8 років тому, на ділянці одного з урочищ, лісівники констатували рекордні показники. За рік маленькі дубки піднялися до 30 см.
Посівом жолудя тут заліснюють практично усі основні площі зрубів. Виняток роблять лише для тих, де водяться дикі кабани. Останні люблять поласувати жолудями, тож здатні «зірвати» посівну лісівникам, без особливих зусиль діставшись до поживи. Тому в таких місцях садять попередньо вирощений на лісорозсаднику матеріал.
Заготовляють жолуді власними силами у своїх же дібровах. Таким чином можуть бути упевнені у якості насіння. Адже знають, з хорошого дуба і нащадки ростимуть такими ж.
Цього року на одній з ділянок собківські лісівники також вирішили поекспериментувати з культурами, «розбавивши» дубові насадження горіхом чорним. Таким чином хочуть апробувати цю породу у місцевих умовах. Сіяли горіх аналогічно жолудю. Поки що результатом задоволені.
– Головне правило при створенні культур, максимум результату з мінімумом затрат, - констатує директор Уманського лісгоспу Іван Назаревич. Тому в лісгоспі бережуть і традиції, які роками доводять свою ефективність, і йдучи в ногу з часом, не бояться запроваджувати сучасні технології, що підвищують ефективність ведення лісового господарства.