Черкаси прийматимуть Всеукраїнський турнір із петанку
- 2-09-2015, 19:12
- Черкаси та область / Спорт
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 901
Долина троянд у Черкасах прийме Всеукраїнський турнір із петанку. 12 вересня за медалі змагатимуться петанкісти із Харкова, Львова, Ужгорода, Києва та Черкас. Протистояння розраховане на 2 дні, перший змагальна частина турніру пройде саме у Черкасах.
Петанк дещо схожий на керлінг. Це спортивна гра, де учасники кидають якомога ближче до визначеної цілі металеві кульки. Відтак набирають очки і здобувають перемогу. Змагання проводять у різних форматах, зокрема. У Черкасах буде діяти система «супер-меле». Вона передбачає, що перед кожним раундом учасники жеребкуються в дуплети або триплети. Результат раунду записується кожному учаснику. І на наступний раунд знову жеребкування. Супер-меле чудово підходить для новачків без досвіду гри, пише Рідна Черкащина. http://ck.ridna.ua/2015/09/02/cherkasy-pryjmatymut-vseukrajinskyj-turnir-iz-petanku/
Іван Паламарчук (чемпіон України з петанку в триплетах 2013) буде керувати змагальним процесом, супроводжуватиме турнір. Спортивне протистояння буде у форматі «дуплети», «супер-меле».
Програма змагань на 12 вересня:
- розмітка площадок 9:00
- збір та реєстрація учасників – 9:30
- вступне слово і відкриття турніру
- початок турніру – 10:30
- обід
- продовження турніру
- підсумки
- оголошення переможців і нагородження.
Гостям свята гравці розкажуть про петанк, особливості та історію гри. Охочі зможуть і самі спробувати свої сили у незвичному виді фізичної активності.
Петанк (з фр. pétanque) є одним з різновидів боулзу, метою якого є, стоячи всередині кола (обома ногами торкаючись землі), кинути порожнисті металеві кулі якомога ближче до маленької дерев'яної кулі (cochonnet, piglet, bouchon, le petit — поросятко, паця, джек, бушон, корок, малесенький). У грі, як правило, грають на жорсткому ґрунті або гравії, але можна також грати на траві, піску та інш. Гра подібна до бочче і боулз.
Гра в сучасній формі виникла в 1907 році в Ла Сіота, в Провансі, на півдні Франції. Англійською та французькою мовами назва петанк походить від la petanca [peˈtaŋkɔ] в провансальському діалекті окситанської мови, що означає "ноги разом" або, точніше, "ноги на якорі".
У Франції в петанк грають близько 17 мільйонів осіб (в основному під час літніх канікул). Є близько 375 тис. гравців, ліцензованих Федерацією Французького Петанку і близько 3 тис. — в Англії. В Квебеку — близько 20 тис. Крім того, петанк-клуби є в США та в Південно-Східній Азії (у зв'язку з французькою присутністю в цьому регіоні протягом останніх століть): Лаос, Північний Таїланд, В'єтнам, Камбоджа.
Існують петанк-клуби і в Україні, зокрема в Ужгороді, Мукачеві, Львові, Києві, Харкові. Робота у "Всеукраїнської федерації петанку" , визнання виду спорту ПЕТАНК в Україні, затверджено всеукраїнські правила змагань з петанку, затверджено класифікацію спортсменів, уроки фізичного виховання з петанку у школі на протязі всього навчального року. Провели Чемпіонати України серед дітей. Збудовано найбільший стадіон, де є 20 професійних майданчиків. Клуби ВФП - Київ, Харків, Львів, Ужгород, Хмельницький, Дніпропетровськ, Херсон. Петанк в Україні почали грати з початку нульових в Києві та Ужгороді. В 2007 році в Ужгороді створена Федерація петанку України. На даний момент до федерації входить 9 клубів та 14 обласних підрозділів.