Черкаським дітям заборонять прогулянки через задимленість у місті
- 3-09-2015, 16:48
- Черкаси та область / Пригоди
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1015
Сьогодні зранку в зв’язку з великою задимленістю міста позачергове засідання провела комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Черкаської міської ради.
Першим до розгляду було питання про перебування дітей у дошкільних навчальних закладах та школах. Для захисту здоров’я учнів загальноосвітніх шкіл та вихованців дошкільних навчальних закладів, комісія вирішила рекомендувати департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради терміново вжити заходів для мінімізації негативних наслідків впливу задимленого повітря на здоров’я дітей, а саме:
- 03 та 04 вересня 2015 року заборонити проведення прогулянок дітей у дитячих навчальних закладах міста та обмежити перебування учнів загальноосвітніх шкіл поза межами приміщень, всі заходи, зокрема, заняття проводити при закритих вікнах.
- рекомендувати хворим бронхолегеневими захворюваннями використовувати ватномарлеві пов’язки.
А управління цивільного захисту департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради має у разі погіршення обстановки щодо задимленості міста організувати роботу оперативного штабу з реагування на ситуацію, яка склалася. Зокрема, спільно з відділом організаційної роботи та інформаційного забезпечення інформувати населення на сайті Черкаської міської ради про зміни в метеорологічній ситації в місті.
Черкаське міське управління ГУ Держсанепідемслужби у Черкаській області повинно провести аналіз повітря на наявність небезпечних речовин, результати аналізу надати голові місцевої комісії з питань ТЕБ та НС.
Контроль за виконанням рішення покладено на управління цивільного захисту департаменту житлово-комунального комплексу та департамент освіти та гуманітарної політики.
Смог над Черкасами викликаний пожежами на Київщині
Про це повідомили в УДСНС України в Черкаській області.
Черкаська область опинилась в зоні смогу, який спричинили затяжні лісові та торф’яні пожежі на території Київської області.
За словами начальника Черкаського міськрайонного відділу УДСНС в Черкаській області Андрія Хижняка, сьогодні подібні проблеми відчувають мешканці Жашківського, Звенигородського, Канівського, Золотоніського, Лисянського, Городищенського , Корсунь-Шевченківського, Черкаського районів та Черкас.
На жаль, найближчі перспективи для області невтішні, напрямок вітру істотно не зміниться, як і атмосферний тиск та вологість повітря.
Усі зусилля управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, а також Управління лісового та мисливського господарства наразі спрямовані на моніторинг та недопущення виникнення пожеж в природних екосистемах області.
Крім чисельних патрулів та відеоспостереження, на особливо загрозливих напрямках в небі здійснює патрулювання літак.
Також сьогодні за допомогою вертольоту Оршанецького навчального центру Державної прикордонної служби фахівці обласного управління лісового господарства та ДСНС здійснять контрольний обліт усіх торфовищ та лісових масивів навколо обласного центру.
Усі пожежно-рятувальні підрозділи Управління ДСНС переведені у стан підвищеної готовності до дій, посилені особовим складом та додатковою технікою.
Департамент охорони здоров’я та медичних послуг міськради настійливо й переконливо просить мешканців міста утриматись від тривалого перебування на вулицях та площах міста, відкласти необов’язкові прогулянки з дітьми в цей час на вулицях. Особлива небезпека тривалого вдихання задимленого повітря є для людей із хронічними захворюваннями бронхолегеневої системи, із підвищеною алергічною реакцією, бронхіальною астмою, тощо. Таким людям рекомендують вдягати вологі ватномарлеві пов’язки.
«У разі погіршення загального стану чи загострення перебігу хронічного процесу необхідно за екстреною допомогою звертатись до Станції швидкої медичної допомоги, при невідкладних станах – до територіальної поліклініки чи дільничого лікаря», – наголошує директор департаменту Олег Стадник.
Синоптики прогнозують покращення ситуації вже 5 вересня
Атмосферні фронти із заходу, які проходитимуть Черкащиною 5-6 вересня, зумовлять короткочасні дощі, що мають знизити показник пожежної небезпеки в екосистемах та очистити атмосферне повітря. До того ж, посилений вітер прискорить процес очищення повітря, повідомили у прес-службі Черкаського обласного центру з гідрометеорології.
Як повідомляють в обласному гідрометеорологічному центрі, денні температури поступово знижуватимуться. 5-6 вересня вдень очікується +21−+26°, а 7-8 вересня −+18−+23°.
Сьогодні ж зранку у повітрі спостерігалася помірна задимленість. Лабораторія спостережень за забрудненням атмосфери м. Черкаси в пробах за 7 годину ранку зафіксувала зростання концентрацій оксиду вуглецю в повітрі до 4 разів. Радіаційний фон у Черкасах зранку становив 11 мікрорентген на годину, а в області − від 12 до 16 мікрорентген на годину, що в межах природного фону та суттєво не відрізняється від значень минулих днів.
− Приземна інверсія та слабкий вітер переважно західного напрямку сприяють накопиченню у повітрі шкідливих домішок, що негативно впливає на здоров’я людей і навколишнє середовище, − повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань. − У зв’язку із ситуацією, що склалася, метеостанції області частіше вимірюють показники радіаційного фону та повідомляють важливу інформацію громадськості.