Екопоселенці пригощають туристів сирим борщем та коктейлем… з чорнобривцями
- 3-09-2015, 19:13
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Віктор Мельник
- 0
- 1123
Незвичайний відпочинок, оздоровлення і зміна способу мислення – ось що чекає туриста на хуторі Буда Чигиринського району.
Українці завше їхали сюди аби доторкнутися до природного дива – дивовижного дуба-патріарха, якому вже більше тисячі років. Однак останнім часом не менше уваги привертає і спосіб життя місцевих. Адже у Буді вже з добрий десяток років мешкають екопоселенці, пише ГромЧе.
У родовій садибі Юрченків «Ясний день» дивуєшся усьому – і будинку, що його господарі звели власноруч виключно із природних матеріалів, і гостьовому намету-таппі на задньому дворі, де зупиняються охочі дізнатися все про природний спосіб життя, а головне – господарям, яких готовий слухати годинами.
Олексій Юрченко показує мініатюрний будиночок для гостей, який вже незабаром зможе приймати туристів. Зводили диво-дім усім екопоселенням.
– Особливість його – це форма яйця і, звісно, лише природні матеріали: глина, солома, полова, – розповідає господар. – Тут буде встановлена спеціальна пічка. Вона обігріватиме лаву, на якій і спатимуть гості.
Олексій впевнений – у такому домі кожен зможе набратися позитиву. А от для того, щоб позбавляти прибулих з великих міст від стресу планує звести на території садиби… підземне житло. Каже, що таким чином сама земля допоможе позбутися негативної енергії.
Господиня Тетяна вражає гостей у інший, гастрономічний спосіб. Для них готує виключно здорову і практично «живу» їжу – салати, каші та паштети з пророщеного зерна, лляні коржики, цільно-зерновий хліб на житній заквасці, солодощі із сухофруктів та насіння… Навіть звичайний український борщ примудряється готувати за особливим рецептом – процес безпосереднього варіння триває лише 15 хвилин. А є в арсеналі господині і взагалі сирий борщ! Його «варить» з буряка, топінамбура, капусти, пророщеного насіння, зелені та спецій.
Тетяна пригощає відваром з Іван-чаю та надзвичайно смачними «зеленими» коктейлями.
– Іван-чай збираємо власноруч, як і всі трави. Ця рослина має надзвичайну дію – надає фізичних сил та енергії, але при цьому і заспокоює, – розповідає Тетяна. – Що ж до коктейлів – то тут маса інгредієнтів – від яблук до корисної зелені, у тому числі чорнобривців.
Навіть цього, здавалося б, досить аби зарядитися враженнями не те що на вихідні – на цілий рік наперед! Однак для своїх гостей Юрченки влаштовують ще й квести, майстер-класи із народних ремесел, сумісні походи за цілющими травами… Щоправда, частіше приїжджі з великих міст прагнуть не розваг, а якомога більше знань та досвіду у плані гармонійного природного життя. Адже приклад Юрченків доводить – жити так не лише можливо, але і дуже здорово! В усіх сенсах…