Машина дров для родини бійця АТО
- 17-11-2014, 16:20
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 1359
Днями родині бійця АТО Андрія Завальнюка зі Звенигородки працівники районної ради, зібравшись грішми, придбали машину дров, які заготовили і завезли лісгоспівці. Дружина АТОвця Олена Петрівна вдячна за небайдужість людям, які її підтримали, і найбільше бажає, аби її захисник швидше повернувся додому.
Жінка розповідає, що у свої 45 років чоловік — щасливий, бо займався улюбленою роботою, у нього міцна сім'я і дружна родина. Ростять дочку та сина. Чимало вже було зроблено і ще більше заплановано, але події у державі змінили спокійний плин життя: Андрій Завальнюк вирішив, що повинен бути там… Він не збайдужів та не зайняв позиції "моя хата скраю", а пішов з честю і гідністю боронити нашу землю. У складі 26-ої Бердичівської артилерійської бригади, нині перебуває під "гарячою" Волновахою. Дружина ж залишилася із двома дітьми, та ще й на її тендітні плечі лягли усі клопоти по чималенькому господарству. Їй хоч і важко, але каже, що справляється. Не дозволяє собі бути слабкою, бо до труднощів звикла з дитинства.
Сьогодні варто приділити таким сім'ям особливу увагу, адже механізм виплат солдатам АТО та їхнім родинам у державі ще не налагоджений, а районний бюджет не спроможний виплатити усім хоча б матеріальну допомогу.
Як пояснює головний спеціаліст відділу з питань обслуговування інвалідів управління соціального захисту населення Олена Остапчук, вся проблема в тому, що надати пільги бійцям АТО та їхнім рідним наразі не можливо без посвідчення "учасника бойових дій".
— Відповідно до внесених змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", учасники АТО і не лише військовослужбовці, а й, наприклад, працівники підприємств та організацій, які залучалися до антитерористичної операції, мають право на набуття статусу. До того ж, із 20 серпня ц.р. діє постанова Кабінету Міністрів України № 413, якою затверджено Порядок надання статусу "учасника бойових дій. Цією постановою передбачено, що командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники установ, закладів у місячний строк після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції подають на розгляд комісії Міністерства оборони України певний перелік документів.
На сьогодні "добровольці", з числа яких були сформовані спеціальні підрозділи територіальної оборони, теж не мають чітко визначеного юридичного статусу. Вони незахищені, позбавлені відповідних пільг і виплат у разі поранення чи загибелі. У зв'язку з цим підготовлено проект змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо визнання учасниками бойових дій осіб, які у складі добровольчих формувань територіальної оборони були залучені державними або громадськими організаціями чи самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.
Але ж доки ці всі питання утрясуть "угорі", пройде час, а родини бійців підтримки потребують вже сьогодні. Що ж пропонують на місцевому рівні? У районній раді бачать один єдиний шлях — допомога на волонтерських засадах.
— Напевно кожен з нас не раз допомагав біженцям, підтримував наших військових, — каже голова районної ради Володимир Кучер. — Не можливо стояти осторонь, коли нашу країну ділять. Я дуже вдячний звенигородчанам за підтримку наших військових в зоні АТО. Є надія що все це горе скоро закінчиться. Сьогодні ж звертаюся до всіх небайдужих, особливо до сільських голів, з проханням не забувати тих героїв, які пішли на фронт, щоб уберегти нашу країну та наші життя. Але ми не можемо не подбати про сім'ї бійців, не маємо права залишити їх наодинці з побутовими проблемами. Тому звертаюся до всіх небайдужих, в яких є можливість допомогти їм. Колектив районної ради вже виступив з ініціативою щомісяця ділитися зарплатнею, щоб хоч трохи підтримати родини, годувальники яких зараз на передовій.