Нова освітня тенденція: столичні вузи ідуть в регіони заробляти гроші

"Першою ластівкою" став Київський національний університет технології та дизайну, що, на базі Черкаського державного бізнес-коледжу, відкрив можливість для наших студентів навчатися у Черкасах, а отримувати дипломи столичного вузу.

- Це одна із тенденцій подальшого розвитку системи вищої освіти, що очікує нас найближчим часом, - констатує директор Черкаського державного бізнес-коледжу Олег Куклін. - Створення провідними вузами країни у регіонах навчальних структур, подібних до щойно відкритого у нас Черкаського навчально-консультативного центру, вигідне як самим вузам, так і їх студентам. Вузи отримують можливість мати більше студентів і довести свою затребуваність та розраховувати на збільшення   держзамовлення - без витрат на відкриття у регіоні своєї філії, обравши місцевий технікум чи коледж відповідного рівня.

Студенти ж можуть навчатися у найбільших вузах країни, не покидаючи рідного міста і в подальшому, ставши кваліфікованими спеціалістами, працювати на розвиток його економіки. Навчання у провідних вузах країни досить затребуване – до них масово вступають навіть на контракт (на відміну від черкаських вузів). А, оскільки навчання там досить дороге – дуже суттєво, що тут студенти сплачують на порядок менше - отримуючи знання на рівні столичного вузу, та його диплом.

Про затребуваність такої освітньої новації яскраво свідчить той факт, що, наступного ж дня, як ми із ректором КНУТД Іваном Грищенком оголосили про відкриття у нас Черкаського навчально-консультативного центру, заяви подало більше сотні абітурієнтів. Вони могли обирати навчання на бакалавраті та магістратурі одразу за 7 напрямками, але найбільш затребуваною виявилась комп’ютерна інженерія.

Я сподіваюсь, що із наступного року ми зможемо прийняти ще більше студентів, бо уже сьогодні майбутні випускники і нашого, й інших коледжів та технікумів міста цікавляться про таку можливість.


Від редакції:
Ані слова про відповідність рівня освіти у навчально-консультативному центрі рівню київського вишу, адже викладати у ньому будуть не столичні професори, а місцеві.
Також зазначимо, що цій «новації» вже років з десять – у інших регіонах такі НКЦ працюють досить давно.
Для столичних вишів це спосіб заробляти гроші, загрібаючи жар чужими руками. Лише диплом треба видати вчасно. І буде комусь душу гріти «столична» освіта…

 

Теми: Черкаси
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
ОПИТУВАННЯ

Оцініть наш портал


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ