Нова освітня тенденція: столичні вузи ідуть в регіони заробляти гроші
- 8-09-2015, 20:01
- Черкаси та область / Суспільство
- опублікував Сергій Корнелюк
- 0
- 884
"Першою ластівкою" став Київський національний університет технології та дизайну, що, на базі Черкаського державного бізнес-коледжу, відкрив можливість для наших студентів навчатися у Черкасах, а отримувати дипломи столичного вузу.
- Це одна із тенденцій подальшого розвитку системи вищої освіти, що очікує нас найближчим часом, - констатує директор Черкаського державного бізнес-коледжу Олег Куклін. - Створення провідними вузами країни у регіонах навчальних структур, подібних до щойно відкритого у нас Черкаського навчально-консультативного центру, вигідне як самим вузам, так і їх студентам. Вузи отримують можливість мати більше студентів і довести свою затребуваність та розраховувати на збільшення держзамовлення - без витрат на відкриття у регіоні своєї філії, обравши місцевий технікум чи коледж відповідного рівня.
Студенти ж можуть навчатися у найбільших вузах країни, не покидаючи рідного міста і в подальшому, ставши кваліфікованими спеціалістами, працювати на розвиток його економіки. Навчання у провідних вузах країни досить затребуване – до них масово вступають навіть на контракт (на відміну від черкаських вузів). А, оскільки навчання там досить дороге – дуже суттєво, що тут студенти сплачують на порядок менше - отримуючи знання на рівні столичного вузу, та його диплом.
Про затребуваність такої освітньої новації яскраво свідчить той факт, що, наступного ж дня, як ми із ректором КНУТД Іваном Грищенком оголосили про відкриття у нас Черкаського навчально-консультативного центру, заяви подало більше сотні абітурієнтів. Вони могли обирати навчання на бакалавраті та магістратурі одразу за 7 напрямками, але найбільш затребуваною виявилась комп’ютерна інженерія.
Я сподіваюсь, що із наступного року ми зможемо прийняти ще більше студентів, бо уже сьогодні майбутні випускники і нашого, й інших коледжів та технікумів міста цікавляться про таку можливість.
Від редакції:
Ані слова про відповідність рівня освіти у навчально-консультативному центрі рівню київського вишу, адже викладати у ньому будуть не столичні професори, а місцеві.
Також зазначимо, що цій «новації» вже років з десять – у інших регіонах такі НКЦ працюють досить давно.
Для столичних вишів це спосіб заробляти гроші, загрібаючи жар чужими руками. Лише диплом треба видати вчасно. І буде комусь душу гріти «столична» освіта…