В смілянській гімназії ім. В.Т. Сенатора відкрито кімнату слави
- 9-09-2015, 16:33
- Черкаси та область / Війна РФ проти України
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1123
- Нехай відкриваються музеї, що прославляють людей праці і процвітання країни, нехай швидше закінчується неоголошена війна на Сході України, - таку думку висловила на відкритті кімнати Слави у гімназії завідувач методичного кабінету Смілянського міського відділу освіти Віра Борисівна Руденко. Стріляні автоматні гільзи, уламки крупнокаліберних снарядів, особисті речі бійців, фотографії і документи, присвячені борцям за незалежність України, подіям революції гідності та антитерористичної операції, вмістив новостворений тематичний музей.
Стріляні автоматні гільзи, уламки крупнокаліберних снарядів, особисті речі бійців, фотографії і документи, присвячені борцям за незалежність України, подіям революції гідності та антитерористичної операції, вмістив новостворений тематичний музей. Кожен клас долучився до масштабного патріотичного проекту. Працювали за окремими напрямами. Так з'явилися експозиції про героїв-випускників, про батьків учнів, що несуть службу в АТО, волонтерську діяльність гімназистів і співпрацю з дорослими волонтерами та інші. Окремий стенд присвячено загиблому герою-випускнику Євгенію Войцехівському. Зібрано не лише матеріали, які стосуються його військової служби та подвигу, а й шкільні світлини, спогади вчителів та однокласників. Особливо цінними є особисті речі Євгенія, передані мамою.
Створено віртуальну екскурсію, яку супроводжують патріотичні вірші десятикласниці Марії Пономаренко. Прикрашають музей атмосферні інсталяції, що втілюють нові для суспільства смислові поняття. Композиція «УКРОП» - букет укропу з квітучими маками в артилерійській гільзі замість вази, огорнутої прапором України з шевронами групи крові - означає «Український опір», акцентує на тому, що хоча ми всі різної групи крові, але патріоти й один народ. Учнівські обереги та малюнки, фотоальбоми, диски з відеофільмами, привезені волонтерами гімназистам від вдячних за допомогу і підтримку військових стали експонатами музею. Обпалені війною прапори України доправлені з передової мають містичну історію: за свідченнями бійців саме під цими прапорами вони виходили живими з-під обстрілів противника.
На відкриття кімнати Слави зібрались учні й учителі, представники громадськості, бійці із зони АТО, рідні та побратими Євгенія Войцехівського. Перерізати символічну стрічку удостоєно сина загиблого героя-випускника гімназиста-першокласника Валерія Войцехівського.
Військові доповнили музей пересувною експозицією трофеїв і особистих речей, тож учні могли приміряти каску і бронежилет, подивитися у бінокль, потримати флягу та інше. У музеї відбуватимуться уроки пам'яті та інші патріотичні заходи.