Нетверезі водії скоїли 63 ДТП
- 12-09-2015, 11:30
- Черкаси та область / Пригоди
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 1030
На черкаських дорогах продовжують їздити водії, рівень алкоголю в крові яких значно перевищує мінімально допустимі норми. Це є однією з основних причин скоєння дорожньо-транспортних пригод.
Часто вони мають тяжкі наслідки – від завдання матеріальної шкоди до каліцтва та загибелі як самого порушника, так і інших учасників дорожнього руху (в тому числі й тих, які перебувають в транспортному засобі порушника). З початку року, в м. Черкаси, сталося 63 дорожньо-транспортні пригоди з вини нетверезих водіїв, в яких травмувалося 22 особи.
Ризик потрапити у ДТП для таких водіїв значно зростає тому, що особа в стані алкогольного сп’яніння втрачає можливість адекватно оцінювати дорожню обстановку, вчасно реагувати на її зміни та швидко приймати правильні рішення. В більшості випадків нетверезі водії перевищують швидкість, здійснюють маневри, порушуючи ПДР.
Але найгірше, що в ДТП за участю водіїв «під градусом», страждають ні в чому не винні люди - пішоходи, велосипедисти, інші водії та їхні пасажири, які не порушують Правил дорожнього руху, а стають жертвами п’яного водія, який рухається в населеному пункті з шаленою швидкістю, здійснює непередбачувані маневри.
В діючій редакції адміністративного кодексу за керування транспортним засобом у нетверезому стані для водіїв передбачений штраф від 3400 до 5950 гривень або позбавлення права керування авто на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб.
Повторне протягом року вчинення такого порушення, тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адмінарешт на строк від 10 до 15 діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Вчинення зазначеного правопорушення особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк до десяти років з оплатним вилученням транспортного засобу.
Державтоінспекція Черкащини закликає водіїв не сідати за кермо в нетверезому стані і нагадує, що це може призвести до аварій, штрафу, адмінарешту або позбавлення водійських прав.