У відділах держреєстрів на Черкащині бракує... кондиціонерів
- 15-09-2015, 09:51
- Черкаси та область / Вибори
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 867
Вперше з сім років існування відділу адміністрування державного реєстру виборців Черкаської ОДА до Черкас завітали представники ЦВК з перевіркою, яка тривала з 9 по 11 вересня.
Про це на селекторній нараді в ОДА повідомила начальниця відділу Любов Трояк, пише Прочерк.
– З начальниками відділів реєстру виборців та адміністраторами було проведено семінар на тему організаційно-правових аспектів ведення держреєстру. Здійснювалася перевірка відділу адміністрування та відділів держреєстру Городищенської, Смілянської, Золотоніської, Канівської, Кам’янської райдержадміністрацій та відділів Золотоніської, Канівської, Смілянської, Черкаської міських рад щодо готовності проведення місцевих виборів та дотримання ними пунктів комплексної системи захисту інформації. Довідки ще немає, але суттєвих зауважень до працівників немає, – зазначила Любов Трояк.
Разом з тим, основною проблемою при перевірці було зазначено систему кондиціонування.
– У кожному відділі є комутаційна шафа, в якій зберігається маршрутизатор, через який зв’язуємося з ЦВК. На підставі отриманої інформації друкуємо списки виборців. Сьогодні маршрутизатор коштує 130 тисяч. І є ряд районів, де відсутні кондиціонери, які повинні бути встановлені в зоні дії маршрутизаторів: це Городищенський, Жашківський, Звенигородський, Кам’янський, Монастирищенський, Уманський, Христинівський, Черкаський, Чигиринський райдержадміністрації, а також Золотоніська міськрада. Тож цього жаркого літа, попри заборону, нам доводилося відкривати комутаційні шафи, провітрювати, щоб зберегти маршрутизатори, – роз’яснила Любов Трояк.
Також вона звернулася до голів РДА та міських голів проконтролювати питання налагодження телефонного зв’язку з відділами держреєстрів.
– Люди звертаються, щоб перевірити свої дані у списках, певні завдання надходять з ЦВК, які треба терміново вирішити, а коли не працює зв'язок, то це складно. Інше прохання – забезпечити наших працівників охороною та транспортом під час передачі іменних запрошень та списків виборців, що передаватимуться 10-11 жовтня. Це вихідні дні, коли ми працюємо зранку і до ночі. І в нас був випадок в одному з районів, коли працівниця поночі йшла 5 кілометрів пішки, а наступного дня на 8 ранку мала йти на роботу. Звісно, її чоловік більше на роботу не пустив. А в нас же працюють компетентні люди, тож не хотілося б їх втрачати, – розповіла Любов Трояк.