Рівень виробничого травматизму в області збільшився
- 15-09-2015, 12:29
- Черкаси та область / Пригоди
- опублікував Тетяна Стеценко
- 0
- 952
Про стан виконання Комплексних заходів профілактики та зниження рівня травматизму при використанні газу в побуті говорили на черговому засіданні ради ОДА з питань безпечної життєдіяльності населення, інформує Департамент соціального захисту населення ОДА.
Начальник сектору виробничо-технічного відділу ПАТ «Черкасигаз» Віталій Кононенко повідомив учасникам засідання, що протягом першого півріччя поточного року проведене планове технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання майже 114 тисяч абонентів. При цьому було відключено від системи газопостачання 390 приладів, що знаходились в аварійному стані або ж мали несправну автоматику безпеки, відключено 22 прилади з причин несправності димоходів та вентиляційних каналів, та виявлено 321 випадок самовільного втручання споживачів в систему газопостачання, переносу чи заміни газових приладів.
— Сьогодні існує низка проблемних питань, — зауважує Віталій Олександрович, — наприклад, досі невизначений власник 8 багатоквартирних житлових будинків у Смілянському та Золотоніському районах, і відповідно не заключені договори на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Драбівська селищна рада не виконує обов’язки балансоутримувача 22 багатоквартирних будинків щодо утримання димових та вентиляційних каналів у належному технічному стані, і як наслідок – є небезпека виникнення надзвичайної ситуації.
Крім того, учасники засідання обговорили питання поводження з небезпечними відходами, в тому числі непридатними до використання та забороненими до застосування хімічними засобами захисту рослин; охорони праці як системи збереження життя і здоров’я працівників будівельної галузі області.
На жаль, в області спостерігається тенденція до збільшення на 33 відсотки рівня виробничого травматизму у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Основною причиною виробничого травматизму все ж залишається людський фактор. Це недоліки в організації охорони праці на підприємствах області та нехтування працівниками особистою безпекою. Тому важливу роль відіграє активізація інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення з питань безпеки життєдіяльності та розробка нормативних актів про охорону праці на підприємствах.