П'ять місяців полону. Спогади «кіборга» Вадима Бабенка

Вадим Бабенко, який захищав Донецький аеропорт, у полоні отримав переломи тазу. Пролежав із травмою 27 днів. Коли став непотрібний для тамтешньої роботи, за обміном зміг потрапити додому, саме у день народження своєї дружини, інформує Громадське: Черкаси.

«Я бачив, що ніхто не хоче йти на Схід, всі відмовляються, одразу з’являються хвороби. Тому я вирішив бути добровольцем. Пішов у військкомат, пройшов медкомісію. Спочатку відправили мене до Житомира у 95-ту бригаду. Там ми проходили навчання на полігоні, а потім сформували новий 90-й батальйон, і нас відправили у Костянтинівку. Там є військова частина, і ми звідти виїжджали на різні точки: Піски, Опитне, аеропорт. Війна як війна…

В аеропорту я вперше пробув 19 діб. Потім приїхав додому на ротацію. Далі знову повернувся до військової частини, знову в аеропорт. Через туман ми потрапили під обстріл, де і розбили нашу групу. Згодом нас забрали у полон чеченці. Затягнули нас у якийсь будинок, і звідти вже й почався полон.

На другий чи третій день перебування у полоні всіх полонених «кіборгів» возили Донецьком і показували, куди які міни прилітають. Не пам’ятаю точно, скільки нас було з аеропорту, мабуть до 20 осіб.

Ми туди, як вони говорять, йдемо на їхню землю, їх убивати. Їм це не подобається і вони впевнені, що це ми в усьому винні. Вони розповідають, що приїхали воювати добровільно, але ніхто ж не знає, чи це правда. Я в це мало вірю.

Те, що вони знущаються, пояснюють, що наші з їхніх теж знущаються, коли ті в полон потрапляють. За період мого перебування в полоні були такі, що хлопцю німецький хрест вирізали на всю спину. Цього бійця і досі не звільнили. По-різному там знущаються, праскою руки палять, що хочуть, те й роблять.

Лякає сама думка про те, що ти в полоні і невідомо, що далі буде. Легкого там нічого не було, особливо морально важко було.

Вдома говорили, що подавали списки полонених і що я є в тих списках, але коли нам їх зачитували, то мене в переліку не було. Але ми чекали і вірили, що колись та й витягнуть нас. Раділи, що бувають обміни і звільняють людей поступово, отже і до нас черга дійде.

Так трапилося, що я впав і поламав таз у двох місцях. Тоді я став не потрібний для роботи, я просто лежав. Зі зламаним тазом я пролежав 27 днів, а потім мене витягли. О 12 годині прийшли і сказали, що сьогодні відбудеться мій обмін. Прочекав чотири години, потім приїхала швидка, дорогою заїхали до лікарні ще за одним хлопцем. Він був у дуже тяжкому стані. Вони з нього так познущалися, що він впав у кому. Ми проїхали наші блокпости, там нас перевантажили у літак і відправили у Дніпропетровськ. Там я кілька днів пробув у госпіталі. Потім мене перевезли у Черкаську обласну лікарню, пролікували. Зараз я продовжую лікуватися у Чигиринській районній лікарні», – розповідає «кіборг» Вадим Бабенко.

«Ми вже 7 років проживаємо разом. Дитина маленька у нас, до другого класу ходить, дівчинка. Нормально ми жили, поки в Україні не почалася АТО. Спочатку по телевізору дивилися про Іловайськ, про всі події, що там відбувалися. Було страшно. Потім на собі все відчули.

П'ять місяців полону. Спогади «кіборга» Вадима Бабенка

Спочатку чоловік на військових навчаннях був, а потім уже безпосередньо в АТО. Спочатку нічого не розповідав, говорив, що військова таємниця. Коли потрапив у Донецький аеропорт, то ми вже знали. Як говорили по телефону, то я чула, як там йдуть обстріли. Хоч тоді і перемир’я було, але все-одно чути було, що стріляють.

Перед тим, як Вадим потрапив у полон, було дуже погано зі зв’язком. Часто не могли додзвонитися, хіба що пізно ввечері на кілька хвилин між обстрілами. 20 січня він взагалі на зв'язок не вийшов. 21 січня з російських новин ми дізналися, що він потрапив у полон. Потім вже почала з’являтися велика кількість різних відео про те, як їх у полоні тримають. З тих відео ми бачили, що в нього прострелена нога. Зв’язувалися з волонтерами, знайомими, може хоч хтось знав, що можна зробити і як. Через кілька днів нам сказали, що йому надали медичну допомогу, а поранення не тяжке, жити буде. Сказали: коли на відео є, то значить живий.

Кожен день надієшся і чекаєш, коли ж той обмін буде. Дочекалися. 2 липня він повернувся, якраз на мій день народження. Хоча хтозна, якби не переломи, може б він і ще й досі там був. З одного боку нам пощастило. Після полону почалося зовсім інше життя – життя у лікарні», – розповідає дружина «кіборга», Вікторія Бабенко.

Рахунок для допомоги Вадиму:

4149 4978 4637 2326 – Бабенко Віра Іванівна

Теми: Черкаси
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Додати коментарій
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:

Питання:
Відповідь:
Введіть код:
НАЙПОПУЛЯРНІШЕ / ЩО КОМЕНТУЮТЬ
  1. Замовив убивство товариша: на Черкащині поліцейські провели спецоперацію, аби врятувати життя 54-річного чоловіка
  2. На Черкащині відкрили Алею пам'яті загиблих воїнів
  3. Аграрії Черкащини залучили 128 млн грн держпідтримки
  4.  У Черкасах загадали жертв Голодомору
ОПИТУВАННЯ

Чи треба Україні вступати в НАТО?


 
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Співачка Анна Асті, родом з Черкас, стала громадянкою Росії
Артистка Анна Asti з Черкас, справжнє ім'я якої Ганна Дзюба, отримала російський паспорт.     Читати далі
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Литовський рок-музикант переспівав популярний хіт, аби зібрати кошти для України
Відомий рок-музикант Андрюс Момантовас виконав хіт Laužo šviesa українською. Читати далі
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
Італійська група Maneskin випустила хіт, що висміює Путіна (відео)
До Путіна часто звертаються різні публічні особистості, які намагаються привселюдно висміяти діяльність російського лідера та Читати далі
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору "Євробачення-2023"
Суспільне оголосило імена 10 фіналістів Нацвідбору
Суспільний мовник продовжує свою роботу у підготовці до Національного відбору на "Євробачення-2023". Тому вже оголосили список Читати далі
Всі новини шоу-бізнесу
КУРЙОЗИ